Başbakan Yıldırım’dan beklenen emekli promosyonu açıklaması

Başbakan Yıldırım'dan beklenen emekli promosyonu açıklaması

Son dakika: Beklenen Emekli promosyonu ödemelerine ilişkin açıklama Başbakan Yıldırım tarafından az önce yapıldı. Emeklilere 300-375 ve 450 TL promosyon parası ödenecek. İşte son dakika emekliye banka promosyonu müjdesi haberinin ayrıntıları.

30 Aralık 2016 - 14:26

Başbakan Binali Yıldırım'ın önünde olan emekliye banka promopsyonu müjdesi az önce Cuma namazı çıkışında açıklandı. Emekli promosyon paraları netleşti işte son dakika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Aralık 2016 - İstanbul

Son dakika emekli promosyon haberi ve ayrıntıları; Milyonların beklentisi olan emekliye banka promosyonu açıklaması nihayet Başbakan Yıldırım'ın açıklamasıyla son buldu.

Bakan Müezzinoğlu'nun duyurduğu bir-iki güne açıklanacak açıklaması sonrasında milyonların beklediği emeklilerin promosyon ödemelerine ilişkin açıklaması Başbakan Yıldırım tarafından az önce açıklandı.

Binali Yıldırım'ın emeklilere banka promosyonu ödemelerine ilişkin konuşmasından önmeli bazı satırbaşları; 

"2017'de emeklilerimize promosyon diye bilinen ödeme yapılacak. 1.000 TL'nin altında emekli maaşı alanlara 300 TL, 1.000-2.000 TL arası 375 TL, 2.000 TL üzerine 450 TL ödeme yapılacak. Bunun yıllık tutarı ne diye merak edebilir vatandaşlar 5 milyar TL'lik bir kaynağı emeklilerimize emekli maaşlarına ilave olarak sağlamıştır. 3 yıl hesaplar bankada tutulma karşılığı yapılacak. Bir seferde yapılacak. 2017'de ilk ay içinde tamamlanmış olacak. Sonunda bir uzlaşma var. Emeklilerimizin maaş olma durumuna göre 1 ila 3 ay içinde ödenecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız çalışmalar yaptı. Bankalarımız da fedakarlık yaptı. Bankalarımıza da teşekkür ediyoruz

11 buçuk milyon emekli faydalanıyor. Yıllık 5 katrilyonluk bir ödeme yapılacak. Ödeme bir seferde yapılacak. tek seferlik ödemeler 1-2 ay arası yapılacak" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nef yeni ortağı EBRD ile kentsel dönüşüme 120 milyon dolar ayırdı
Nef yeni ortağı EBRD ile kentsel dönüşüme 120 milyon dolar...
Sur Yapı 'dan 268 konutluk yeni proje
Sur Yapı 'dan 268 konutluk yeni proje "YeşilMavi Maltepe"