Reklam


Çorum'da Uzay Çatılı Modern Pazar

Tarih: 10-11-2008 22:49:35

Çorum'da uzay çatı sistemiyle yapılan "Kapalı Semt Pazarı" düzenlenen törenle açıldı.


facebook-paylas
Çorum'da Uzay Çatılı Modern Pazar

ÇORUM'DA UZAY ÇATILI MODERN PAZAR YERİ AÇILDI

BELEDİYE BAŞKANI TURAN ATLAMAZ:  "SEBZECİLERİ TOZ VE ÇAMURDAN KURTARDIK"

"ÇORUM'DAKİ TÜM PAZARLARIN ÜZERİ KAPANACAK"

ÇORUM (İHA) - Çorum'da uzay çatı sistemiyle yapılan "Kapalı Semt Pazarı" düzenlenen törenle açıldı.

Mimar Sinan Mahallesi Cuma Semt Pazarı'nın açılış törenine Vali Mustafa Toprak, Belediye Başkanı Turan Atlamaz, AK Parti Çorum İl Başkanı Turan Atlamaz, ilçe ve belde belediye başkanları, mahalle muhtarları ile daire müdürleri ve çok sayıda davetli ile mahalle halkı katıldı.

Belediye Başkanı Atlamaz, Çorum halkını ve esnafını toz ve çamurdan kurtaracağını belirterek, "Belediye başkanı seçildiği günden bu yana Çorum halkına yakışır bir pazar yeri kazandırmak olan hayalimi bugün gerçekleştiriyorum. Halkımız daha iyi hizmetlere layık, bugün pazar yerinin üzeri kapanması ile hem pazarcı esnafımız, hem de halkımız toz ve çamurdan kurtularak modern bir Pazar yerine kavuşmuştur. Halkımıza hayırlı olsun" dedi.

Başkan Atlamaz, yapılan çalışmayla Cuma Pazarı'nın 6 bin metrekarelik kapalı alan oluşturulduğunu ifade ederek, "Pazar yerinde son teknoloji olan uzay çatı sistemi kullanılmıştır. Bu çalışma Türkiye'ye örnek teşkil edecek bir çalışma" diye konuştu.

Pazar yerinde son teknoloji olan uzay çatı sistemiyle yapıldığını vurgulayan Atlamaz, pazar yerinin cuma günlerinin dışında kapalı otopark olarak kullanılacağını da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Toprak, Belediye Başkanı Turan Atlamaz tarafından kurdelesi kesilen Cuma Pazarı hizmete açıldı.Cemalettin Kurtoğlu ve Arif Sadi Çolak'ın verdiği konserle halk doyasıya eğlendi.

[gallery]


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
Kuzu Grup
iş ilanları ve eleman ilanları sitesi hepsieleman.com
Reklam
Konut satışları Mart 2016 rakamlarına göre 117 bin 205 ev satıldı

TOKİ emekli evleri başvuru şartları neler? Konut başvurusu nereden, nasıl yapılacak
HABER ARA

ETKİNLİK TAKVİMİ