Reklam
Reklam

Emlak Pencerem


İnegöl TOKİ evleri ayda 380 TL taksitle satılacak

Tarih: 15-01-2013 13:49:00

Milletvekili Hüseyin Şahin İnegöl TOKİ konutlarında 750'nin üzerinde konut, 380 lira gibi aylık taksitlerle dar gelirli insanlarımıza satılacak.


facebook-paylas
İnegöl TOKİ evleri ayda 380 TL taksitle satılacak

hepsieleman.com ücretsiz iş ve eleman ilanları sitesi

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl ilçesinde TOKİ'nin yaptığı 2. etap konut inşaatında incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında Milletvekili Şahin'e bilgi veren TOKİ İnegöl Genel Koordinatörü Recep Akyıldız, "Proje yaklaşık 140 dönüm arazi üzerine kuruluyor. 40 bloktan oluşuyor. Bin 244 daire, 40 kapıcı dairesi ile birlikte 1284 daire olacak. Buna bağlı olarak 1 lise ve bir de sağlık ocağı binası olacak. İnşaatın bitim süresi planlamamıza göre bu yılın sonudur. Okulumuz 2013-2014 eğitim öğretim dönemine yetişecek. Günde 8 daire bitiriyoruz. Havalar iyileşince bir günde 12 daire bitireceğiz. 358 katın 68 katını şu an bitirdik. Yüzde 19'unu bitirmiş olduk. 2.5 kilometrelik iç yolumuzun ham yolunu yaptı. 24 saat çalışıyoruz. Depreme dayanaklı binalar. Bloklar 7-9 ve 10 katlı. Büyük bir deprem olup bütün Bursa ve İnegöl yıkıldıktan sonra ancak bu binalar yıkılır. Çok güçlü bir yapı. Birinci etaptan daha farklı bir sistem uygulanıyor. Bu yapılan prestij konut havasında. Ayrıca malzeme konusunda İnegöllü esnaflarımızı seçmeye gayret gösteriyoruz" dedi.

||| DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA SICAK YUVA

Milletvekili Hüseyin Şahin ise, "Böyle bir hizmeti ilçeye kazandırıyor olmaktan dolayı mutluyuz. Burada her biri 84 metrekare olmak üzere 750'nin üzerinde konut, 380 lira gibi aylık taksitlerle dar gelirli insanlarımıza satılacak. Bir nevi sosyal imkan sunularak teslim edilmiş olacak. Birinci etaptaki 686 konutun yanına bin 244 konutu İnegöl'ün en güzel bölgesinde inşa etmiş olacağız. Müteahhit firmamız hakikaten çok hızlı gidiyor. Yapım süresi 700 gün olan inşaatları bir yılda bitirmek ve seçimlerden önce hak sahiplerine teslim etmek istiyoruz. Lisemiz de önümüzdeki eylül ayında hizmete girecek. Akhisar ve Huzur mahallesindeki öğrencilerin yorulmadan okula gelmelerine vesile olacak" diye konuştu.

İHA


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
And Pastel
Greenox
Aydos Country
Karat 34
Avrupa Konutları Bahçeşehir
Reklam
Nisan 2016’da konut satışları yüzde 10 azalarak 106 bin 348 adet oldu

TOKİ emekli evleri başvuru şartları neler? Konut başvurusu nereden, nasıl yapılacak
HABER ARA

ETKİNLİK TAKVİMİ