Reklam
Kale Boya, 2011 dış cephe boya renkleri

Kale Boya, 2011 dış cephe boya renkleri

Kale Boya, 2011 Dış Cephe Boya Renkleri doğanın renklerini şehre taşıyan binalar yaratıyor, bu yılın en gözde renkleri ile binalara ilkbaharın ışıltısını yansıtıyor.

Kale Boya, 2011 dış cephe boya renkleri
Tarih: 11.03.2011 09:32

Kale Boya, 2011 Dış Cephe Boya Renkleri

Kale Dış Cephe Boyaları ile baharın ışıltısı binalara yansıyor

Kale Boya, 2011 Dış Cephe Boya Renkleri doğanın renklerini şehre taşıyan binalar yaratıyor. Kale Boya, bu yılın en gözde renkleri ile binalara ilkbaharın ışıltısını yansıtıyor.

Türkiye’nin en büyük ilk beş inşaat boya üreticisi arasında yer alan Kale Boya, dış cephe boyalarındaki yılın renk trendlerini tüketicilerle buluşturuyor. Doğadan esinlenerek oluşturulan Kale Dış Cephe Boyaları renk kartelası, bu yılın en gözde renklerini sunarak binaların ruhunu canlandırıyor. Kale Dış Cephe Boyaları renk kartelası hem modanın gerisinde kalmamak hem de uzun yıllar boyunca renkleri solmayan binalar yaratmak için sunuluyor.

Renk seçiminde binaların güneşe göre olan konumunun çok önemli olduğunu belirten Kale Boya & Sıva Ürün ve Marka Yöneticisi Nur Esra Kardeş, “Kuzeye bakan evlerin daha sıcak olması için koyu renkler, güneye bakan evlerin ise daha serin olması için açık renklerin kullanılmasını öneriyoruz. Cephelere estetik bir görünüm kazandırmanın yanı sıra sağlıklı dokuya sahip binalar yaratarak nefes almalarını sağlamak gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle tüketicilerin bu yılın gözde renklerini seçerken iklim koşulları ve çevre kirliliğine karşı dayanıklılık gösteren ürünleri tercih etmelerini öneriyoruz” dedi.

Kale Dış Cephe Boyaları arasında yer alan açık tonlu Bej, Kum Taşı, Yeni Bahar, Şebboy renkleri ile binalarda değişen ışık ve gölge yansımasıyla gün boyunca hoş nüanslar yaratmak mümkün oluyor, dekoratif unsurları öne çıkarmak için tercih edilebiliyor. Kuvars ve Bozkır renklerinin dahil olduğu pastel tonlar, diğer renklerle uyum sağlarken farklı mimari formları da birbirine bağlayarak bir bütün oluşturuyor. Begonya ve Açık Kahve gibi orta tonlu renkler, dış cepheler için en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bu tonlar, dış cephede sıcaklık ve derinlik katmak için kullanabilirken, açık tonlar, pencere çerçeveleri, söve ve detaylarda kontrast yaratmak için tercih edilebilir. Zengin ve derin koyu tonlar olan Bade, Kahve ve Zerdali renkleri ise ışığı tutarak binanın estetik ve çevreye uyumlu görünmesini sağlarken; koyu tonları daha açık tonlarla bir arada kullanmak binaya sofistike bir görünüm kazandırıyor.

||| Kale Dış Cephe Boyaları ile binaların ömrü uzuyor

Dış cephede ürettiği çözümlerle hayatı kolaylaştıran Kale Boya, Silikonatex ve Protekta ürünleriyle binalara yıllar boyu sürecek güzellik katıyor. Yüzey hatalarına sahip, boyası eskimiş binalarda uzun ömürlü yenileme sağlamak isteyenlerin değişmez tercihi olan Silikonatex, zorlu hava koşullarına dayanıklı yapısıyla öne çıkıyor. Aynı zamanda su geçirmez özelliği bulunan Silikonatex, silikonlu yapısı ile suyu iterken cepheye çarpan yağmur suyunun yüzeyi ıslatmadan akıp gitmesini sağlayarak binaların ömrünü uzatıyor. Kabarmayan, çatlamayan, renkleri solmayan binalar yaratan Protekta ise küf ve yosun oluşumuna karşı etkili formülü ile sunduğu çözümlerin yanı sıra ağır hava şartlarında bile dayanıklılık gösteriyor.

Web : www.kale.com.tr

Haber : Emlak Pencerem

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.