Reklam
Kars'ta kayıp olan 9 yaşındaki Mert Aydın için her yer...

Kars'ta kayıp olan 9 yaşındaki Mert Aydın için her yer aranıyor

Kars'ta amcasının iş yerine yemek götürmesinden hemen sonra bir daha kendisinden haber alınamayan 9 yaşında olan Mert Aydın için arama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kars'ta kayıp olan 9 yaşındaki Mert Aydın için her yer aranıyor
Tarih: 07.04.2014 15:53

Kars'ta amcasının iş yerine yemek götürmesinden hemen sonra bir daha kendisinden haber alınamayan 9 yaşında olan Mert Aydın için arama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kars iline bağlı olan İstasyon Semti'nde bulunan Sulh Apartman'da oturan ve henüz 9 yaşında olan Mert Aydın, Faik Bey Caddesi'nde bulunan amcasının iş yerine bir gün evvel öğleden sonra yemek götürdüğü belirtildi. 9 yaşındaki Mert Aydın Yemeği bırakmasından hemen sonra bir daha görülmediği ve kendisinden haber alınamayınca, ortadan kaybolan Aydın'ın ailesi polis merkezine giderek çocuklarının kaybolduğu ihbarında bulundukları öğrenildi.

Kars Emniyet Müdürlüğü ekipleri de 9 yaşındaki küçük Mert Aydın'ın bulunması amacıyla arama çalışmalarını başlattı.

Kayıp olan Mert Aydın'ın Ailesi de şehrin belirli noktalarına üzerinde Aydın'ın resiminin ve telefon numalarının bulunduğu duyuruları asarak arama çalışmalarına başladı.

Kaybolan çocuğun amcası Mahir Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamasında, Mert Aydın'ın dün öğleden sonra saat 14.00 sıralarında amcalarının iş yerine yemek getirdiğini ifade etti.

9 yaşındaki Mert Aydın'ın yemek bırakmasından heme sonra evine gitmek için iş yerinden çıktığını belirten amca Mahir Aydın, "Digor pazarı mevkisinde uzun boylu birisiyle görüldüğü tespit ediliyor. Herhangi bir tepki filan da yok. Daha sonra ortalıklardan kayboluyor. Emniyet güçleride ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Evdekiler ise çocuğun iş yerinde olduğunu sanıyor. Kaybolduğunu ancak saat 16.00 sıralarında öğrenebildik. Aslında kaybolma saati 14.20 civarındaydı. 

Güvenlik kamerası görüntülerine emniyetle beraber inceledik ve o görüntüde Digor pazarında uzun boylu uzun paltolu bir kişi ile birlikte eve doğru gidiyor. Bir müddet bu şekilde ilerlemelerinden sonra gidip kamyonun arkasına girdikten sonra görüntü kayboluyor" dedi.

Mert Aydın'ın daha önceki Kars belediye başkanı Nafi Ayibeoğlu'nun da yeğeni olduğu öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.