Reklam


Konya Karapınar, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi

Tarih: 02-11-2013 12:42:00

Konya Karapınar İlçesine bağlı Pınarbaşı ve Çetmi mahalleleri kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi. Karar 2 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.


facebook-paylas
Konya Karapınar, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yeni riskli alanların tespiti ve yeni kentsel dönüşüm ve gelişim alanlarının belirlenmesi için için çalışmalarına devam ediyor.

Konya İli, Karapınar İlçesi, Pınarbaşı ve Çetmi mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi Hakkında Karar Resmi Gazete'nin 1 Kasım 2013 tarihli ve 28808 sayılı ekinde yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kentsel dönüşüm ile alakalı riskli alan tespiti çalışmaları devam ediyor. Türkiye'nin dört bir yanında yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli alanlar belirlenerek dönüşüm kapsamına alınıyor. Bu bağlamda yeni riskli alanlar arasına Konya ili de katılmış oldu. Konya Karapınar ilçesi sınırları içerisinde yer alan Pınarbaşı ve Çetmi mahallesinde bulunan bazı alanlar Bakanlar kurulu kararınca kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edilerek resmi gazetede yayımlandı.

2 Kasım 2013 Tarihli ve 28809 Sayılı Resmî Gazete'de yer alan ilana göre

Karar Sayısı : 2013/5512


Konya İli, Karapınar İlçesi, Pınarbaşı ve Çetmi mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 7/10/2013 tarihli ve 6399 sayılı yazısı üzerine, 5393 sayılı Belediye Kanununun 73 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 21/10/2013 tarihinde kararlaştırılmıştır.

KONYA KARAPINAR, PINARBAŞI, ÇETMİ MAHALLELERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM ALANI İLAN EDİLDİ İŞTE O LİSTE

Haber : Emlak Pencerem


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
Karat 34
Kuzu Grup
iş ilanları ve eleman ilanları sitesi hepsieleman.com
Reklam
Konut satışları Mart 2016 rakamlarına göre 117 bin 205 ev satıldı

TOKİ emekli evleri başvuru şartları neler? Konut başvurusu nereden, nasıl yapılacak
HABER ARA

ETKİNLİK TAKVİMİ