Koşuyolu projelerinde milyonluk rekabet!

Koşuyolu projelerinde milyonluk rekabet!

Konut satışlarında yaşanan hareketlilik İstanbul Koşuyolu'nda hayata geçirilen iki farklı proje ile devam ediyor. Geçtiğimiz hafta DAP yapı Koşuyolu Validebağ Konakları reklamlarıyla boy gösterirken, Sur Yapı Excellence Koşuyolu projesini satışa çıkararak rekabete başladı.

22 Şubat 2017 - 10:10

Konutta rekabetli satışlar 240 aya varan taksitler, kampanyalar ve yeni projeler derken, Şubat ayındaki olumlu hava hızla devame diyor. Tüketici proje proje dolaşıyor, bütesine, ailesine en uygun evi almak için alternatiflere bakmayı ihmal etmiyor. Hareketlilik bu şekilde devam ederse Mart ayı sonuna kadar cazip avantajlar sunulan projelerin satış ofisleri fazla mesaiye devam edecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Şubat 2017 - İstanbul

Geçen hafta başlayan DAP Yapı Validebağ Konakları projesinin reklam filmiyle Üsküdar Koşuyolu semtinde büyük hareketlilik yaşanıyor. Bu hafta dün itibariyle Sur Yapı Excellence Koşuyolu projesini görücüye çıkarmasıyla bölgede fiyatlar ve rekabet tavan yaptı.

Uzun süredir hayata geçirilmek üzere beklenen iki farklı koşuyolu projesi birer hafta arayla tanıtım atağına kalktı. Biri şu yaklaşık 1 haftadır tv reklam kampanyasıyla ön talep toplamaya başlanan DAP Yapı Validebağ Konakları diğeri ise dün basın lansmanı gerçekleştirilen Sur Yapı Excellence Koşuyolu projesi. Her iki projeninde reklamları dönmeye başladı. Projelere şimdiden büyük ilgi var. Günlerdir devam eden kampanya ile birlikte sektördeki olumlu rüzgarı arkasına almak isteyen iki dev inşaat firması Sur Yapı ve DAP Yapı yeni projeleriyle bu olumlu havadan projelerini satışa sunarak yararlanmak istiyor. Projelerin her ikisi de bölgeyi tanıyan, bilenler için oldukça önemli bir lokasyonda. Zira iki dev proje de İstanbul'un yoğun  trafk temposunda önemli ve değerli bir konumda.

Fiyatları oldukça yüksek olan iki proje adeta rekabete girmişcesine reklamlarla ayrıntıları en iyi şekilde anlatmaya devam ederken, talep toplamaya adevam eden DAP Yapı Validebağ Konakları ve satışlara başlayan Sur Yapı Excellence Koşuyolu projesi bölgeye şimdiden büyük bir değer kattı. Projelerin tamamlanmasıyla emsal olarak fiyatları baz alınacak, hatta şimdiden baz alınmaya başlandığı gelen haberler arasında.

Validebağ Konakları mı, Excellence Koşuyolu mu?

Bölgede fiyatlar Avrasya Tüneli açılışı sonrasında %30 lara varan oranda arttı ama bu iki proje bölgeye farklı bir hava verecek ve daha fazla değerlendirecek gibi görünüyor.

DAP Yapı Validebağ Konakları ilk olarak DAP anlatımıyla ön talep toplamaya başlarken projede yer alan 319 daire ve 24 dükkan metrekare birim fiyatları 9 Bin 800 TL'den satışa çıktı. 12 Blok üzerinde hayata geçirilecek projede en ucuz daire fiyatı ise 598 Bin TL olarak ön talep toplamaya devam ediyor.

DAP Yaı Validebağ Konakları Koşuyolu ile alakalı daha fazla bilgi için alttaki bağlantıya bakabilirsiniz.

Sur Yapı Excellence Koşuyolu projesi ise henüz lansman yapılalı bir gün olmasına rağmen projede satışa sunulan evlerin kalitesi fiyatlara yansımış durumda. 5 blok üzerinde 184 konut, rezidans, home ofis seçenekleriyle inşa edilecek olan Excellence Koşuyolu projesinde ilk 50 ev için metrekare satış fiyatı 15 Bin TL olarak açıklandı. Projede bir daire 918 Bin TL'den satılıyor.

Her iki projede lüks, konforlu bir yaşam alanı vaad ediyor. Markalı projeler konusunda uzman iki farklı firma Sur Yapı ve DAP Yapı bölgede rekabet edeceği bu prjelerde satışta kim öne geçer, hangi proje daha fazla tercih edilir bilinmez ama  şu sıralar rekabet gözle görülür bir biçimde reklamlarda öne çıkmış durumda.

Sur Yapı Excellence Koşuyolu ile alakalı daha fazla bilgi için alttaki bağlantıya bakabilirsiniz.