Reklam
Kuzey Ankara TOKİ evleri kura listesi hazır

Kuzey Ankara TOKİ evleri kura listesi hazır

TOKİ'nin inşaa ettiği Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap’taki hak sahibi konutlarının ilk kura çekiliş töreni sonuçları hazır

Kuzey Ankara TOKİ evleri kura listesi hazır
Tarih: 24.01.2012 10:45

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de katıldığı törende, proje alanından görüntülerin yer aldığı sinevizyon gösterisi konuklar tarafından ilgiyle izlendi. Hak sahiplerinin büyük çoğunluğunun aileleriyle birlikte katıldığı törende, Başbakan Erdoğan ve Başkan Gökçek’in konuşmaları sık sık alkış alırken, ilk kura çekilişini yapan Başbakan Erdoğan, evlerin sembolik anahtarlarını da hak sahiplerine vererek, hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Kura çekimleri, 24 Ocak Salı gününe kadar sürecek.

||| HAK SAHİPLERİ DÜŞÜNCELERİNİ ANLATTI

İki kızıyla kura çekilişine gelen hak sahibi Emine Rahimoğlu, anlaşma sonucu herhangi bir sıkıntı yaşamadan 3 yıldır Büyükşehir Belediyesi’nden kira bedeli aldığını söyledi. Heyecanla çekilişi izleyen Rahimoğlu, 120 metrekarelik evine kavuşmanın heyecanını yaşadığını söyledi.

Eskiden Aktepe Mahallesi’nde küçük ve güzel bir gecekondudan oturduğunu belirten Rahimoğlu, “Yazları rahattı ama kışları çok zorluk çekiyordum. Her ne kadar gecekonduma özlem duyuyorsam da şimdi doğalgazlı evimde çok daha rahat edeceğim” diye duygularını anlattı.

Büyükşehir Belediyesi sayesinde yüzlerinin güldüğünü söyleyen Yusuf Bayram ve ailesi ise “Memnunuz. Keşke daha erken bu imkanlar sunulsaydı. 120 metrekarelik evimiz oldu. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Melih Gökçek’ten Allah bin kere razı olsun” dedi.

||| KUZEY ANKARA GİRİŞİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ HAKSAHİBİ KONUTLARI KURA ORGANİZASYONU

20-24 Ocak 2012 tarihleri arasıda Ankara (Arena) Spor Salonunda yapılacak kura Organizasyonu aşağıdaki programa göre icra edilecektir.

1.Gün: Ruhsatlı ve İskanlı Konut Sahibi Haksahiplerinin Kuraların Çekilmesi

Tarih: 20 Ocak 2012, Cuma Başlangıç Saati: 14:00 Sn. Başbakanımız R. Tayyip ERDOĞAN ve protokolün katılımı ile 278 adet konut kurası çekilecektir.

2. Gün: 80 m² Konut Sözleşmesi yapmış Haksahiplerinin Kuralarının Çekilmesi

Tarih: 21 Ocak 2012, Cumartesi Başlangıç Saati: 10:00

3. Gün: 80 m² Konut Sözleşmesi yapmış Haksahiplerinin Kuralarının Çekilmesi

Tarih: 22 Ocak 2012, Pazar Başlangıç Saati: 10:00

4. Gün: 100 m² Konut Sözleşmesi yapmış Haksahiplerinin Kuralarının Çekilmesi

Tarih: 23 Ocak 2012, Pazartesi Başlangıç Saati: 10:00

5. Gün: 120 m² Konut Sözleşmesi yapmış Haksahiplerinin Kuralarının Çekilmesi

Tarih: 24 Ocak 2012, Salı Başlangıç Saati: 10:00

||| KURA PROGRAMI İLE İLGİLİ DETAYLAR

• Haksahibi kuraları beş gün süresince Noter huzurunda çekilecektir. 8055 adet Haksahibi Konut Kurasını bir gün içinde çekmek mümkün olmadığı için kuralar, haksahibi niteliği ve konut tipine göre beş gün içinde çekilecektir.

• Kura programının 1. Gününe bütün haksahiplerimiz kendilerine gönderilmiş olan “Kura Giriş Kartları” ile giriş yapabilirler. Diğer günlerde salona sadece, o gün çekilecek konutlar için sözleşme yapmış haksahipleri alınacaktır.

• Salona girişlerde “Kura Giriş Kartları” ile beraber kimlik ibraz etmek mecburidir.

• “Kura Giriş Kartlarını” kaybetmiş olanlar kimliklerini ibraz ederek, kura günü salon girişlerinden, diğer günler TOBAŞ Genel Müdürlüğü’ nden temin edebilirler.

TOKİ KUZEY ANKARA KONUT KURA LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

TOKİ KUZEY ANKARA KONUT KURA LİSTESİ

120 Metrekare Konut Listesi Kura Sonuçları için lütfen devamı tıklayınız.

KURA SONUÇLARINI BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Haber : Emlak Pencerem

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.