Pana Yapı’dan Zonguldak’a 35 milyon liraya öğrenci yurdu

Pana Yapı'dan Zonguldak'a 35 milyon liraya öğrenci yurdu

Pana Yapı tarafından Zonguldak ilinde hayata geçirilecek öğrenci yurdu projesi toplam 35 Milyon liraya mal olacağı kaydedildi.

27 Şubat 2017 - 09:17

Pana Yapı Zonguldak’ta öğrenim gören öğrencilerin yararlanması için Kozlu ilçesinde 920 kişi kapasiteli öğrenci yurdu yapıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 27 Şubat 2017 - İstanbul

Bülent Ecevit Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerinin büyük oranda faydalanacağı yurt,  çağın gerektirdiği her türlü donanım ve konfor sahip olacak. Öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek oluşturulan proje 35 milyon liraya mal olacak. 28 Şubat 2017’de anahtarı teslim edilecek projenin çalışmaları gece gündüz demeden devam ediyor.

İHMALLERİ GÖRDÜKÇE KAHROLUYORUZ

Son dönemde ihmallerden dolayı yurtlarda yaşanan facialardan oldukça dertli olan Pana Yapı İnşaat Grup Başkanı Mahir Şaşmaz, şöyle konuştu:

“O haberleri, gördükçe kahroluyoruz.  Ama onlara yurt denemez apartmandan bozma hiçbir standarda uymayan, kalitesiz ve güvensiz yapılar. Yaşanan bu tür facialarda sorumsuzluk ve Denetimsizlik iç içe. Denetleyenlerin de onu yapanların da aynı miktarda suçu var. Toplu yaşam yerlerinde güvenlik tedbirlerinin en üst seviyede olması lazım. Hastaneler, okullar, yurtlar... Yangın yönetmeliğine eksiksiz uygun olması gerekir. Geleceğimizin teminat olan gençler için yapacağımız okullarda, yurtlarda gelişmiş ülkelerin standartlarını yakalamamız şart.

YURT 920 KİŞİ KAPASİTELİ

19 bin 172 metrekare arsa üzerine kurulan yurt binası 5 bin 162 metrekare oturum alanına sahip olacak. 3 bloktan oluşan yurtta; A Blokta 109 Oda 393 yatak, B Blokta 66 Oda 237 yatak ve C Blokta ise 78 Oda 296 yatak olmak üzere toplam da 926 yatak kapasitesi bulunmakta.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sinpaş Marina Ankara 'da 100 daire için
Sinpaş Marina Ankara 'da 100 daire için "Kazanç Festivali"...
Albatros Parkı satışı gerçekleşti! Taksit taksit satıldı
Albatros Parkı satışı gerçekleşti! Taksit taksit satıldı