Reklam
Reklam

Emlak Pencerem


TOKİ Hadımköy konutları için rekor başvuru

Tarih: 04-06-2011 15:36:10

TOKİ tarafından alt gelir grubu konut projesi kapsamında Hadımköy'de yapılan 112 konutun konut alma hakkı ve konut belirleme kuraları çekildi.


facebook-paylas
TOKİ Hadımköy konutları için rekor başvuru

hepsieleman.com ücretsiz iş ve eleman ilanları sitesi

TOKİ Hadımköy konutları için rekor başvuru

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından alt gelir grubu konut projesi kapsamında Hadımköy'de yapılan 112 konutun konut alma hakkı ve konut belirleme kuraları çekildi.

Şehit aileleri, malul dul ve yetimler kategorisinde dört, gaziler kategorisinde üç, özürlüler kategorisinde 91 ve diğer alıcılar kategorisinde bin 836 olmak üzere toplam bin 934 başvurunun yapıldığı konutlar için kura çekimi Cemal Kamacı Spor Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanı Niyazi Özdemir, kura öncesi yaptığı konuşmada, İstanbul'da 2003 yılı başından bu yana 107 bin konut üreten TOKİ'nin Hadımköy'de 2 bin 756 adet konut yaptığını, buraya yapılan yatırımların bedelinin 143 milyon lira olduğunu belirtti.

PTT ile yapılan anlaşma kapsamında konutların bitişiğine 50 milyon liralık yatırımla posta işleme merkezi yapıldığını dile getiren Özdemir, merkezin temmuz ayı başında devreye girmesinin beklendiğini söyledi.

Kurada şehit ailelerinin tamamı, üç gazi ailesi ile gazi aileleri kategorisinde başvuranlara konut sayısının yüzde 5'i olan altı konutluk kontenjanın dolmaması nedeniyle üç kişiye de konut verildi. Özürlü kategorisinden altı kişinin de konutlarının belirlendiği kura çekiminde 86 kişi de ''diğer kişiler'' kategorisine dahil oldukları çekilişte konut sahibi olmaya hak kazandı.

Teslime hazır, en düşük 64 bin 405 lira, en yüksek 94 bin 855 lira bedelli, 75 metrekare 2 oda 1 salon konutlar için en düşük 315 lira, en yüksek 464 lira taksit belirlendi. Ödeme süresi 15 yıl, vade ise 180 ay olacak. Kişilerden başvuru sırasında 3 bin lira alındı. Peşinat oranı yüzde 12 olarak belirlenirken, bu miktar başvuru bedeli düşüldükten sonra, sözleşme aşamasında tahsil edilecek.

Konutlar aynı zamanda teslim edileceği için sözleşme imzalama tarihini takip eden ay taksit ödemeleri başlatılacak. Kurada hak sahibi olamayanların paraları 10 Haziran'dan itibaren iade edilecek.

Kaynak : Akşam


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
And Pastel
Greenox
Aydos Country
Karat 34
Avrupa Konutları Bahçeşehir
Reklam
Nisan 2016’da konut satışları yüzde 10 azalarak 106 bin 348 adet oldu

TOKİ emekli evleri başvuru şartları neler? Konut başvurusu nereden, nasıl yapılacak
HABER ARA

ETKİNLİK TAKVİMİ