İstanbul11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uludağ İnşaat Mağdurları Yardım Bekliyor
21 Aralık 2008 Pazar 17:57

Uludağ İnşaat Mağdurları Yardım Bekliyor

Bursa'da 2 yıl önce taksitle ev sahibi olmak için Uludağ İnşaat ile sözleşme imzalayan vatandaşlar, devletin kendilerine sahip çıkmasını istedi.

ULUDAĞ İNŞAAT MAĞDURLARI DEVLETTEN YARDIM ELİ BEKLİYOR

BURSA'DA 2 YIL ÖNCE TAKSİTLE EV SAHİBİ OLMAK İÇİN ULUDAĞ İNŞAAT FİRMASI İLE SÖZLEŞME İMZALAYAN VATANDAŞLAR, MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİ İÇİR DEVLETİN KENDİLERİNE YARDIM ELİ UZATMASINI BEKLİYOR

BURSA - Bursa'da 2 yıl önce taksitle ev sahibi olmak için Uludağ İnşaat ile sözleşme imzalayan vatandaşlar, mağduriyetlerinin giderilmesi için devletin kendilerine sahip çıkmasını istedi.

Kültürpark'ta bir araya gelen yaklaşık 30 kişilik mağdur topluluğu, sıkıntılarını dile getirdi. Topluluk adına konuşan Nihal Bulur, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın kampanyalı satış yapabilmesi için verdiği onay belgesinin gözlerini boyadığını ifade etti. Sözleşmeleri gereği firmanın 24 ay geçmesine rağmen Bursa'da 2'nci etap ruhsatı bile alamadığını ileri süren Bulur, "Firma ile bugüne kadar 4 bin kişi ortalama 25 bin YTL ödediği düşünülürse 100 milyon YTL para toplanmıştır. Firmanın Bursa'da 5, Ankara'da 3, Eskişehir ve İzmir'de 2 , Gebze'de 1 etabı bulunmaktadır. Toplam olarak şimdiye kadar 4 bin konut satışı yapılmıştır. Bursa'da 1'nci etabın sadece yüzde 10'u yapılmıştır. Geçen yıldan itibaren inşaat yapılmamasından dolayı birçok insan sözleşmesini iptal etmiş ve icralık olmuş. 15. 10. 2008 tarihinde alacaklı bir üyenin açtığı iflas davası sonuçlanmış ve Ankara 6. Asliye Ticaret Mahkemesi firmanın iflasın açılmasına karar verdi. Bu süreçte devletimizin de biz mağdurları korumasını firmaya yatırılan milyonlarca YTL'nin nereye gittiğini tespit ederek, paramızın geri verilmesini sağlamasını yada başka bir firmaya devredip ev sahibi olmamızı sağlamasını talep ediyoruz" dedi.

2006 yılında Uludağ İnşaat şirketinin yaptığı reklamlarla 7 bin üye topladığını iddia eden Bulur, "Bursa'da yaklaşık bin 400 üye mağdur durumdadır. Kişi başı 25-30 bin YTL para toplandı ve Millet Mahallesi'nde 1. etapta 5 blokun kaba inşaatını yarım olarak yapmıştır. 23 Aralık'ta birinci alacaklılar toplantısı yapılacak. İnsanları hala daha kandırmaya devam ediyorlar. Senetlerimizi üçüncü şahıslara ciroladıkları için ödenmemesi durumunda evimize icra geliyor. Her şeyimizi verdik ve ne yapacağımızı bilmiyoruz. Devletimizden bize sahip çıkmasını, mağduriyetimizin TOKİ aracılığıyla veya başka alternatiflerle giderilmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Ahmet Tuğrul
Gebze
Bende Gebze mağduruyum Allah Ahmet Tuğrul ve ortaklarının belasını versin . Müslüman müslümana beddua etmez diyorlar. Müslüman müslümanı dolandırımı Allah Ahmet Tuğrul un çocuklarından çıkarsın. Amin
09 Ocak 2014 Perşembe 13:56
Ben tüm yasal savaşımı sonuna kadar vereceğim.
İlhan GEDİKLİ
Mağduriyetimiz giderilene kadar savaşacağız.sanayii bakanlığı paramizi geri ödesin lütfen.
09 Aralık 2013 Pazartesi 18:41
Yardım edin bizlere lütfen dolandirildik
Sami KOYUNCU
Uludag inşaata 2006 yılında 250.000.00 TL karşılığında cocuklarıma diye 5 daire parasi vermiştim,bu olayın üzerine hastalandım.elimde yüzümde yaralar çıktı.halen tedaviler görüyorum.ahmet Tuğrul ise halen Ankara'da batikentte insaat yapıyormuş baskasının adı altında bizlere lütfen yardım edin.paramizi devletimiz bize geri ödesin en azından.
09 Aralık 2013 Pazartesi 18:39
Hatice Kolçak sorularınızı cevaplıyor
İmar planlarında tasarrufu kısıtlanan  taşınmazlarda EMLAK VERGİSİ muafiyeti - Avukat Yasin ÖZKAN YAZDI
GÜNCEL HABERLER
  • Antalya'da feci trafik kazası: 5 kişi yanarak can verdi
  • Çin Seddi'nin yeni kalıntıları bulundu
  • Mehmet Görmez, "İslam yurtlarında bugünlerde barış yok"
  • Şanst Topu çekilişi ve kazanan numaralar açıklandı
  • AİHM Berlusconi'nin başvurusunu reddetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Emlak Pencerem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 356 02 70 / Faks : 0212 356 02 71 / Emlak Pencerem e-mail adresi: editor@emlakpencerem.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA