Reklam
Van'da TOKİ deprem konutları kura çekimi yapıldı! İşte Van...

Van'da TOKİ deprem konutları kura çekimi yapıldı! İşte Van deprem konutları kura listesi!

Van'da meydana gelen depremler sonrasında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için TOKİ Başkanlığı tarafından yaptırılan deprem konutlarının ilk kura çekimi, bugün gerçekleştirilen kura çekim töreniyle sahiplerini buldu.

Van'da TOKİ deprem konutları kura çekimi yapıldı! İşte Van deprem konutları kura listesi!
Tarih: 04.09.2012 23:01

TOKİ VAN DEPREM KONUTLARI RESİMLERİ - FOTOGALERİ

TOKİ VAN DEPREM KONUTLARI KURA SONUÇLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

 Van'da meydana gelen depremler sonrasında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından yaptırılan deprem konutlarının ilk kura çekimi, bugün gerçekleştirilen kura çekim töreniyle sahiplerini buldu.

Depremden sonra şehirde yapılan 15 bin 200 konutun ilk etabı olan 3 bin 200 konutun sahibi, çekilen kuralarla belirlenmiş olacak. Kendisine ev çıkan depremzede aile 10 Eylül itibariyle yeni evinde oturabilecek.

Kura çekimi ile ilgili açıklama yapan Van Valisi Münir Karaloğlu, ilde geçen yıl meydana gelen ilk depremin ardından Van ve Erciş'te yapımına başlanan 15 bin 200 konutun ilk etabı olan 3 bin 200 konutun 4 Eylül'de kuralarının çekileceğini ve hak sahiplerinin de 10 Eylül itibarıyla yeni evlerinde oturabileceğini söyledi.

Kura çekimine, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile birlikte TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ve AFAD Başkanı Fuat Oktay'ın da katılacağını bildiren Karaloğlu, "Bu kapsamda, AFAD Başkanlığı'na talep ve taahhütnamede bulunan ve sözleşme imzalayan depremzede vatandaşlar, 4 Eylül Salı gününden itibaren 3 bin 200 konutun kuralarını noter huzurunda çekeceğiz. Bu konutların hak sahipleri, 10 Eylül tarihi itibariyle kendi elektrik, su aboneliklerini yaptırarak evlerine taşınabilecek. TOKİ, geçici kabul işlemlerini yaptığı ve bölgeleri bize teslim ettiği müddetçe kura çekimine devam edeceğiz. Kura çekim işlemi ve konut teslim işlemini kısa zamanda tamamlamak istiyoruz. Depremin yıl dönümü olan 23 Ekim'e kadar 15 bin 200 konutu hak sahiplerine teslim etmiş olacağız." dedi.

TOKİ VAN DEPREM KONUTLARI RESİMLERİ - FOTOGALERİ

TOKİ VAN DEPREM KONUTLARI KURA SONUÇLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

Kentte 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde yaşanan depremlerde evleri yıkılan ya da ağır hasar gören depremzedeler, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın da katıldığı kura çekim töreni ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nce yaptırılan yeni evlerine kavuştu.

Depremden bugüne kadar yaşantılarını önce çadırda daha sonra konteynerlerde sürdüren depremzede aileler, sabah saatlerinden itibaren kura çekim töreninin yapılacağı Van Anadolu Öğretmen Lisesi Spor Salonu'na geldi.

Mutluluk ve heyecanları gözlerinden okunan aileler, depremde yıkılan evlerinin hüznünü, yeni eve kavuşmanın ise sevincini yaşadı.

Depremde evi ağır hasar gören 70 yaşındaki depremzede Mehmet Öntürk de kura çekim törenine çocukları ve torunlarıyla katıldı.

Noter huzurunda çekilen kurada adının okunmasıyla büyük mutluluk yaşayan Öntürk, sevincini ailesine sarılarak gösterdi.

Öntürk, depremden sonra büyük zorluklara göğüs gererek yeni bir yuvaya kavuştuklarını belirterek, ''Başvurduğum TOKİ konut hakkını bugün çekilen kura ile elde ettim. Çocuklarım ve torunlarım ile bundan sonra yeni evimizde yaşayacağız. Çok mutluyum. Hükümetimize çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Van ve Erciş'te tamamlanan 3 bin 200 konuttan Van merkezde yapılan bin 600'ü bugünkü kurayla belirlenirken, Erciş ilçesindeki bin 600 konutun kura çekimi de yarın gerçekleşecek.

VAN DEPREM KONUTLARI KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.