Reklam
Reklam

Emlak Pencerem


Yenimahalle'de Kentsel Dönüşüm

Tarih: 27-12-2008 00:38:27

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI AHMET DUYAR: "TOPLAM 59 BİN TAPU DAĞITTIK"


facebook-paylas
Yenimahalle'de Kentsel Dönüşüm

hepsieleman.com ücretsiz iş ve eleman ilanları sitesi

YENİMAHALLE'DE KENTSEL DÖNÜŞÜMDE BÜYÜK BAŞARI

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI AHMET DUYAR:  "TOPLAM 59 BİN TAPU DAĞITTIK"

ANKARA - Yenimahalle Belediyesi, en önemli sorunlarından birisi olan kentsel dönüşüm projelerinde önemli adımlar atarak, yıllarca çözüm bekleyen ve kördüğüm haline gelmiş mahallelerin kentsel dönüşümünde büyük bir başarıya imza attı.

Yenimahalle Belediyesi, 5 yılda hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projeleriyle ilçenin mimarisini modern bir görüntüye kavuşturdu.

Ülkemizdeki en büyük kentsel dönüşüm projesi Şentepe Kentsel Dönüşüm ve Değişim Projesi, gösterilen olağanüstü bir gayretle 2 yıl gibi kısa bir sürede hayata geçirildi. 470 hektarlık alanı kapsayan, 12 mahalleyi doğrudan ilgilendiren bu projeyle 14 bin gecekondunun yerini 35 bin konutluk çağdaş ve modern konutlar almaya başladı. Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, 35 yıldır ihmal edilen Demetevler 2. Etap imar sorununu 20 ay gibi kısa bir sürede çözüme kavuşturarak Yenimahallelilerin yüzünü bir kez daha güldürdü. Demet 2 Projesi kapsamında Yukarı Yahyalar, Aşağı Yahyalar, Özevler, Yeşilevler, Kaletepe ile Kayalar mahalleleri ve Mehmet Akif Ersoy mahallesinin imar sorununa son noktayı koyarak vatandaşlara tapularını dağıttı. Yaklaşık 90 bin vatandaşı doğrudan ilgilendiren bu projeyle toplam 270 hektarlık alanda 27 bin tapu dağıtıldı. Diğer bölgelerde yapılan imar çalışmalarıyla Yenimahalle Belediyesi 59 bin tapuyu hak sahiplerine verdi.

"21. Yüzyılda modern şehirciliğe geçişte Kentsel Dönüşüm Projeleri önemli bir yer tutmaktadır" diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, "Kentsel Dönüşüm Projeleri'nde 5 yılda çok büyük başarılara imza attık. Toplam 59 bin tapu hak sahibini buldu. Yıllardır çözüm bekleyen sorunları çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. Yenimahalle'de uygulanan dönüşüm projeleriyle Yenimahalle'nin modern bir görünüme kavuştuğunu belirten Duyar, "Şentepe'nin adı gibi şen olabilmesi için gece gündüz demeden çalıştık. Şentepe bizimle şehirleşti. Artık gecekonduların yerini 35 bin modern konut alıyor. Ayrıca 35 yıldır çözülmeyen Demetevler 2. Etap imar sorununu 20 ay gibi kısa bir sürede çözerek, yaklaşık 90 bin vatandaşı doğrudan ilgilendiren bu projeyle vatandaşlarımıza 27 bin tapu dağıttık. Mehmet Akif Ersoy Kentsel Dönüşüm Projesi'nde mülkiyet ile ilgili sorunları çözdük. 3 bin 600 konutluk Kentsel Dönüşüm Projesi başarıyla başlattık. Karşıyaka-TOKİ Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 740 konutluk modern

binalar yükselmeye başladı. Macunköy içi ve çevresi TOKİ Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 408 konut yapılması için start verdik. Çayyolu 2. bölge 1, 2 ve 3 etaptan oluşan 800 hektarlık alanın imar uygulamasını başarıyla gerçekleştirdik. Bunları anlatırken bir çırpıda anlatıyoruz ancak yaptıklarımız Yenimahalle'nin göreve geldiğimizde kangren haline gelmiş en önemli sorunlarıydı. Yenimahalle adına güzel şeyler yapmak ve bunları gerçekleştirmek için önemli adımlar attık. Cesaretli ve kararlı adımlarla da yolumuzda yürüyoruz. Bu konuda vatandaşımızın desteğine teşekkür ediyorum. Genelde hak sahiplerine dağıtılan 59 bin tapu imar sorununu çözmede gösterdiğimiz en büyük başarının örneğidir" diye konuştu.


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
Aydos Country
And Pastel
Greenox
Karat 34
Avrupa Konutları Bahçeşehir
Reklam
Nisan 2016’da konut satışları yüzde 10 azalarak 106 bin 348 adet oldu

TOKİ emekli evleri başvuru şartları neler? Konut başvurusu nereden, nasıl yapılacak
HABER ARA

ETKİNLİK TAKVİMİ