1 Milyon başvuru aşıldı! TOKİ 100 Bin sosyal konut için son 5 gün...

TOKİ 100 Bin sosyal konut başvurularında 1 milyon aşılırken, başvuru yapmak isteyenler için son 5 gün.

1 Milyon başvuru aşıldı! TOKİ 100 Bin sosyal konut için son 5 gün...
Editor: Hakan A.
10 Ocak 2020 - 08:05 - Güncelleme: 10 Ocak 2020 - 08:07

TOKİ'den ev sahibi olmak isteyen için başvuru süresinde geri sayım başladı. Toplu Konut İdaresi sosyal konut kampanyasına başvurularda süre doluyor. Türkiye genelinde 81 ilde satışa çıkarılan ve başvuruları alınan TOKİ sosyal konut başvurularında son 5 gün! 100 Bin konut için başvuru yapanların sayısı 1 Milyonu aştı...

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 10 Ocak 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 100.000 sosyal konut kampanyası için geri sayım devam ederken, başvuru yapmayanlar için son 5 gün. Alt gelir grubu için satışa çıkarılan ve her sene 100 Bin yeni sosyal konut inşaa edilerek satılacak kampanyada yoğun ilgi devam ederken, geri sayım başladı. 16 Aralık 2019 tarihinde başlatılan konut başvuruları 15 Ocak tarihinde sona erecek.

Alt gelir grubunu ev sahibi yapacak uygun şart ve koşullar sağlanan TOKİ 100 Bin sosyal konut projelerinde başvuru süreci 15 Ocak tarihinde tamamlanacak. Büyükşehirler başta olmak üzere, Türkiye genelinde 81 il ve ilçede satışa sunulan sosyal konutlara vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. İstanbul'da 10 Bin, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Trabzon, Antalya, Manisa, ve Türkiye genelinde hemen her ilde satış başvuruları alınmaya devam eden konutlar için süre dolmak üzere.

En fazla başvuru alan projeler İstanbul'da

TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyası çerçevesinde 10 Bin evin satışa çıkarıldığı megaşehir İstanbul, başvuru rekoru kırıyor. Başvurular arasında en yoğun başvuru alan projeler İstanbul'da bulunuyor. İstanbul Arnavutköy TOKİ sosyal konutları ile Tuzla ilinde satışa sunulan sosyal konutlar için rekor başvuru yapıldığı gelen bilgiler arasında. İl il TOKİ 100.000 sosyal konutları nerede, kaç adet inşaa edecek öğrenmek için tıklayın.

En fazla başvuru e-Devlet üzerinden yapıldı!

2019'un son ayında başlatılan, 2020 yılı için ilk kez 100 Bin sosyal konut üretecek olan idare, her yıl 100 Bin yeni konut üretimi gerçekleştirecek. İlk yılında 25 günlük sürede başvurular ise şimdiden 1 Milyon rakamını aşmış durumda. Ev sahibi olmak isteyen 1 Milyon vatandaş TOKİ kampanyasına başvurusunu tamamladı. En fazla başvuruların yapıldığı mecra ise internet oldu. e-Devlet kapısından başvuru yapanların sayısı, bankadan başvuru yapanlara oranla daha fazla. e-Devlet üzerinden başvurusunu  yapmak isteyen vatandaşlar buradan daha fazla bilgi alabilirler.

Başvuru bedelleri ne kadar?

Başvuru yapmak isteyenler 15 Ocak tarihine kadar Ziraat Bankası, Halkbank ve e-Devlet kapısından online olarak TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyasına dahil olabilir. 2+1 ve 3+1 konutların satıldığı kampanya kapsamında 2+1 evler için 500 TL, 3+1 evler için ise 1000 TL başvuru bedeli ödeyerek başvurular yapılıyor. TOKİ sosyal konut kura çekilişleri sonrasında ev sahibi omaya hak kazanamayanların başvuru ücretleri hesaplarına geri yatırılıyor.
 

Sosyal konut projeleri ve diğer tüm bilgileri idarenin resmi web sitesi toki.gov.tr üzerinden öğrenebilir, TOKİ müşteri hizmetleri veya sosyal medya hesaplarından sorularınızı yöneltebilirsiniz. 


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.