1 Milyon indirmeye gidiyor! Hayat Eve Sığar uygulaması google play indir (Android - APP) yorumlar kim ne dedi?

Bir günde Milyona dayanan indirme sayısı ile Hayat Eve Sığar uygulaması Android - APP indirme linki ve indirip kullananların son yorumları... Google Play Hayat Eve Sığar uygulaması tıkla indir

1 Milyon indirmeye gidiyor! Hayat Eve Sığar uygulaması google play indir (Android - APP) yorumlar kim ne dedi?
Editör: Hakan A.
18 Nisan 2020 - 19:55
Türkiye koronavirüs mücadelesi kapsamında teknolojinin her alanından istifade etmeye çalışıyor. Sağlık Bakanlığı, son olarak 17 Nisan itibariyle yeni bir uygulamayı daha google play ve APP store üzerinden 80 Milyon Türk vatandaşının hizmetine sundu. Peki Hayat Eve Sığar uygulaması nereden, nasıl indirilir? İndirme linki ve uygulama hakkında yapılan en son yorumlar haberimizde.

Milyonlarca vatandaş Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanan koronavirüs vaka sayıları ile ilgili son gelişmeleri yakından takip ediyor. Diğer taraftan sosyal mesafeyi koruyarak, EvdeKal çağrılarına kulak veriyor. Sağlık Bakanlığı ise teknolojiyi koronavirüs ile mücadelede kullanmaya devam ediyor.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri - 18 Nisan 2020 - İstanbul


Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.

Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.

Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Google Play Üzerinden İndir

Hayat Eve Sığar Uygulaması Google Play Üzerinden İndir

Hayat Eve Sığar Uygulaması APP Store Üzerinden İndir

Hayat Eve Sığar Uygulaması APP Store Üzerinden İndir

Kullanıcılar Hayat Eve Sığar Uygulaması hakkında ne dedi?

17 Nisan itibariyle telefonlara indirilmeye başlanan Hayat Eve Sığar uygulaması indirme sayısı 1 Milyona yaklaştı. Kullanan vatandaşlar ise Google Play üzerinden yorum ve düşüncelerini yazabiliyor. Bizlerde bazı yorumları alarak haberimizde yer verdik.

Mehmet

Arkadaşlar hemen eleştiri yapmayın program daha yeni illaki ufak tefek gecikmeler olucaktır. Zamanla düzelicek ve daha verimli bir hale gelicektir. Korona virüsü için bu programın ne kadar önemli olduğunu bir bilseniz emin olun bu kadar acımasız şekilde eleştirmezsiniz! Bu program sayesinde koronayı hızlı bir şekilde yeneceğimizi düşünüyorum. Elinize emeğinize sağlık.

Murat AKDOĞAN

Merhaba efendim programa giriyorum ilerlemeye çalıştığımda Program hata veriyor ne yazık ki durduruldu hatası veriyor ve program kendini kapatıyor programı sildim yeniden kurdum ancak aynı sorun devam ediyor. Bu sorunu bilginiz olsun diye yazıyorum yoksa İlerleyen zamanlarda illaki düzeleceğini biliyorum.

Esra Yıldırım

Çok güzel bir uygulama olmuş herşey düşünülmüş belki gitmeden de tüm şehirdeki riskli yerleri görsek daha güzel olur ama daha yeni oluşturulmuş bi uygulama için gayet yeterli umarım bu durumu en iyi şekilde atlatmamıza yardımcı olur ve en kısa zamanda atlatırız

Melih Eren

Uygulamaya girdiğimizde telefon numarası doğrulama kodu istiyor kod gönder dediğimde kod gelmiyor üç tane cihazdan denedim üçündede aynısı oldu yoğunluktan dolayı mı? Böyle bir uygulama yaptığnız için teşekkürler T.C. sağlık bakanlığı.

Samet Mamuç

Uygulamaya girdiğim de risk bolgelerine (konum) geldiğim de ilerle ye bastığım da beni(vestel venüs 5530)telefonumla uygulamadan atıyor başka bir telefonla(samsung j5) giriş yaptığım da aynı şey oluyor fakat (huwaii) telefonla girdiğim de giriş yapabiliyorum uygulama benim telefonum da atıyor buna Bi çözüm bulmanız lazim.

G K

Bir kaç kez kaldırıp tekrar indirdim ama değişen birşey yok. Sadece bir kaç adimda tanıtım yapıp atıyor. Yani bahsedilen hiçbir sekme yok. Yorumlarda "gelen kod" demişler. Kod da gelmedi bana. Sanirim henüz taslak aşamasında. Tam olarak kullanıma hazır hale geldikten sonra duyurulsaydı keşke.

Burak DUYSAK

Gayet rahat bir şekilde indirdim ve gelen kodu yükleyerek bilgilerimi girdim, baya yararlı bir uygulama olacağını düşünüyorum. Eksiklikler illaki olacaktır, onların da en kısa zamanda güncellemeler ile giderileceğine inancım tam 

Ahmet Kpn

Hazırlık Aşamasında Galiba Hata Verip Uygulamadan Atıyor. Dediğim Sorunuma hemen Cvp Vermişsiniz Teşekkür Ederim. Başka telefondan girdim. Açıldı ama Şimdilik içi Çok Boş. Sonraki Güncellemelerde 1- Sy Bakanımız Kocanın Covid19 Türkiye Haritası Olmalı. Sonuçta İllerdeki Vakalar Biliniyordur 2- diğer illeri (örn. Komşu iller) de görebilelim.

merve nvrz

nerenin riskli bolge oldugunu gitmeden goremiyoruz sanirim o biraz sacma olmus haritadan nokta secip riskli mi degil mi onceden gormek lazim eksik bi uygulama olmus

ibrahim KOÇAK

Uygulama çalışmıyor.ilerleme de "HESABI DOĞRULA`' DA DURUYOR. AYRICA DİĞER TELEFONUMDA (AYNI ZAMANDA FARKLI NUMARA) ÇALIŞIYOR LAKİN BİLGİLERİMİ DOĞRU GİRDİĞİM HALDE EŞLEŞMEDİ UYARISI ALIYORUM.

Hulusi Sengur

Uygulama çok yavaş çalışıyor. Ayrıca bulunduğum ilçe veya şehirdeki vaka yoğunluğunun kullanıcılar tarafından görülmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Ona göre vakaların yoğun görüldüğü bölgelere giderken daha temkinli olur insanlar.

kiraz Onay

Yukledim fakat uygulama giris bolumune gelmeden program durduruldu diyor. Uygulama uzerinde ilk giriste riskli bolgelere kadar geliyorum sonra program kapaniyor

Bünyamin Eski

Sanırım daha çok güncellenmeli. Bilgileri girdiğimde mutlaka bir yeede hata verip kalıyor. Ayrıca her çıkış yapmadan sonra ayarları sıfırlıyor ve sil baştan tekrar kayıt yaptırıyor. Ama düşünülmeside uygulamaya geçmeside gayet güzel olmuş. Emeğinize sağlık.

Umut işlek

Eşleşme sağlanamadı diyor sürekli. Neden baba adı ve doğum yılı? Zaten her şey T.C. kimlik numarası ile bağlı değil mi? Uygulamada e devlet şifresi girip ilerleyebilmeliyiz bence? Çok daha pratik ve güvenli olur.

Mustafa Cetinkaya

Sürekli cep telefonundan kod isteyip sıfırdan programı ilk defa açıyormuş gibi açılması saçma Ayrıca eşimin telefonuna da yükledim. Aynı konumda benim telefonda düşük risk düzeyi eşimin telefonda orta risk düzeyi gösteriyor...

Taner Deliloğlu

Uygulamaya giriş, doğrulama aşamaları gözden geçirilmeli. Kararsız çalışıyor. Uygulama içinde de, arka planda asenkron çalışan requestler var sanırım. Bilgiler girildiğinde bir süre beklemeniz gerekiyor. İstekler esnasında loader görülürse, kullanıcı bekler. Aksi takdirde uygulamadan çıkacaktır. Hayati önem taşıyan bir uygulama. Uygulamanın kısa sürede kararlı hale geleceginden eminim. Sağlık bakanlığına ve uygulamayı geliştiren arkadaşlara teşekkür ederim

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hasan hasani
    9 ay önce
    eşimin telefonu işletim sistemi andrid 5 benimki android 6 ikiside samsung fakat eşimde program açılıyor bende durduruldu hatası veriyor.defalarca denedim. yardımcı olurmusunuzrn e postama gönderin lütfen rn530 880 61 55 başarılarınızın devamı dileğiyle bu yönetimde kendimi güvende hisediyorum.saygılar.