100 Bin Sosyal Konut TOKİ Kura Çekilişi! TOKİ, hangi ayda, hangi tarihlerde kura çekecek?

100.000 Bin Sosyal Konut projesi dahilinde 2020 TOKİ kura çekilişi tarihini bekleyenler için son bilgiler... TOKİ müşteri hizmetleri telefon numarası, iletişim adreslerinden verilen ayrıntılar...

100 Bin Sosyal Konut TOKİ Kura Çekilişi! TOKİ, hangi ayda, hangi tarihlerde kura çekecek?
Editor: Hakan A.
14 Şubat 2020 - 16:20 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 - 16:22

TOKİ sosyal konutları için kura çekiliş tarihleri bekleniyor. TOKİ 100 Bin konut kura takvimi hakkında idare tarafından yapılan açıklamalar, kura çekiliş tarihleri ile kura sonuçları öğrenme ekranı hakkında detaylar güncellendi. 2020 yılı için 100 bin yeni konut inşaa ederek, kura çekilişi ile sahiplerinin belirlenmesi ile hak sahibi olmaya hak kazanıp 24 ay içinde yeni konutlarında kira ödemeden oturacak olan vatandaşlar sabırsızlıkla kura tarihlerini bekliyor... Peki sosyal konutlar için TOKİ, kura çekilişini hangi ayda, hangi tarihler arasında yapacak?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri  - 14 Şubat 2020 - İstanbul


TOKİ kura sonuçlarını beklemek, kura tarihlerinin açıklanmasını beklemekten daha kolay diye düşünenler olabilir. Ancak söz konusu işlemler 81 il, bu illere bağlı ilçeler, başvuru sayısı 1 Milyon 250 Bin gibi bir rakam olunca çalışmalar, planlamalar daha uzun sürebiliyor. TOKİ, ilk defa bu kapsamda bir organizasyonun altına girmiş oldu. Daha önce 50 Bin sosyal konut kampanyası ile bugünleri test eden idare yetkilileri, hazırlıklarını tamamlamak üzere. Peki kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Toplu Konut idaresi (TOKİ) tarafından 2020 yılı için başlatılan 100 Bin Sosyal Konut kampanyası dahilinde başvuruların tamamlanmasıyla beraber, hızla kura tarihleri belirlenmesi konusunda çalışmalar başlatıldı. İdare yetkilileri günlerdir 81 il için kura takvimini ve organizasyonun diğer etaplarını hazırlamakla meşkul. Diğer taraftan inşaa edilecek konut projelerinn ihale süreçleri gibi detaylarlada uğraşılıyor.

TOKİ her konuda müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden ve iletişim adreslerinden son gelişmeler hakkında ayrıntıları başvuru sahipleri ile paylaşıyor. Bu kapsamda TOKİ her yerden başvuru sahiplerinin gönüllerini ferah tutarak, sürecin tamamlanmasını sabırla beklemelerini öneriyor. İdare yetkilileri kura çekiliş tarihlerini kısa bir zaman dilimi içinde açıklayacak. 

Şubat ve Mart ayları için hazırlık...

TOKİ, 100 bin sosyal konut kura çekilişi kapsamında yurt genelinde Şubat ve Mart ayı itibariyle kura çekilişlerine başlayacak. Her il için farklı bir tarih söz konusu. Başvuru yapılan il veya ilçe, diğer kura çekilişi tarihlerinden farklı olabilir. Kura sonuçlarını bekleyenler için haber kısa süre içerisinde gelecek. TOKİ, bu konuda hızlı çalışmasını yakın zamanda sonlandırarak, kamuoyuna resmi açıklamaları yapacak. Başvuru sahiplerine gerek kısa mesajlarla, gerek sosyal medya hesapları üzerinden gerekse emlakpencerem.com ve benzeri haber siteleri üzerinden yapılan haberlerle duyuruları yapacak.

TOKİ müşteri hizmetleri telefon numarası, iletişim adresleri neler? TOKİ'den nasıl bilgi alınır?

Teknolojik her ortamda yer alan TOKİ, resmi internet adresi dışında, telefon numarası üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan TOKİ, bu hesaplar üzerinden günün her anında sorulara yanıt veriyor. Yinede TOKİ iletişim bilgilerini görmek için buraya bakabilirsiniz.