1000 TL Pandemi Sosyal yardım nakdi destek paraları yatmaya başladı mı? e-Devlet üzerinden sorgulama

4.faz sosyal yardım için düğmeye basılırken, diğer taraftan 3. faz 1000 TL sosyal yardım başvurusu yapanlara yanıtlar ve yardım paraları ulaştırılmaya devam ediyor. Peki neden yanıt geç geliyor?

1000 TL Pandemi Sosyal yardım nakdi destek paraları yatmaya başladı mı? e-Devlet üzerinden sorgulama
Editör: Hakan A.
16 Mayıs 2020 - 16:34
Koronavirüs salgını ile birlikte Hükümet vatandaşa sosyal yardımlar yapmaya devam ediyor. İlk 3 fazı neredeyse tamamlanan pandemi sosyal yardım paralarında şimdi 4. faz sosyal yardım önemeleri için geri sayım başlamış durumda. Diğer taraftan 3. faz devlet yardımı Pandemi sosyal yardımı bekleyenler ise hemen her gün e-devlet hesaplarını kontrol ediyor. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 15 Mayıs 2020 - İstanbul


Pandemi nedeniyle devlet tarafından Türkiye genelinde sosyal yardım alanlara yapılan ödemelerle başlatılan 1000 TL sosyal yardım paraları hesaplara yatırılmaya devam ediyor. İlk iki fazında tüm ödemelerin tamamlanmasıyla birlikte 3. faz talepleri alınmaya başlanmıştı. İlk iki faz 1000 TL Pandemi soyal yardımları ülke genelinde daha önce sosyal yardım alanlara verildi. 

Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı, e-Devlet kapısını açarak online olarak 3. faz Pandemi sosyal yardım taleplerini aldı. Milyonlarca vatandaşın başvruda bulunduğu 1000 TL sosyal yardım paraları yatmaya başladı. Ancak pek çok vatandaşa ise sosyal yardım parasından yararlanıp yararlanamayacağına dair bilgi gelmiş değil. Uzun süredir başvuru yapan ve hala yanıt gelmeyen vatandaşlar sabırla beklmeye devam ediyor.


Bakan Zümrüt Zehra Selçuk tarafından yapılan son açıklamada, 1000 TL Pandemi sosyal yardım parası için başvuru yapanların 6 Milyon rakamını geçtiğini açıkladı. Bakan Selçuk açıklamasında, yardım parası alacak vatandaşlara ödemelerin başladığını ve peyder peyi ödeme yapılacağını duyurdu. 

Sosyal yardım parası başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar açıklandığı andan itibaren aşağıdaki linkten sorgulanabilir olacak.

1000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM PARASI SORGU EKRANI

3.FAZ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

 Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ait e-devlet menüsü üzerinden, T.C. kimlik numarasının son hanesi 0 olanların pazartesi, 2 olanların salı, 4 olanların çarşamba, 6 olanların perşembe ve 8 olanların cuma günü olmak üzere başvuru ypılmakta. 

Değerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden sadece bir kişi başvurup 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden birden çok başvuru olursa sadece biri dikkate alınacak.

1000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM PARASI ALABİLMEK İÇİN TIKLAYIN

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum