1000 TL Pandemi Sosyal yardım parası başvuru sonuçları nereden, nasıl sorgulanır? Sosyal yardım şartları...

Pandemi nedeniyle dağıtılacak sosyal yardım parası alacaklar dikkat! Pandemi sosyal yardım 1000 TL para almak isteyenler için sorgulama ekranları açıldı. 3. kısım e-Devlet üzerinden yapılan 1000 TL sosyal yardım parası nasıl alınır, sorgulama nasıl yapılır?

1000 TL Pandemi Sosyal yardım parası başvuru sonuçları nereden, nasıl sorgulanır? Sosyal yardım şartları...
Editör: Hakan A.
08 Mayıs 2020 - 10:34
Milyonlarca vatandaşın pandemi sosyal yardım parası almak için e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirirken, süreç hızla devame diyor. Pandemi sosyal yardım parası 1000 TL olarak devlet tarafından temin ediliyor. İlk iki fazında sosyal yardım paraları alacak vatandaşlar önceden sosyal yardım alanlara PTT kanalı ile evlere teslim iletildi. Bir yeni faz olarak 3. fazı açan devlet bu kez e-devlet üzerinden talep almak suretiyle pandemi sosyal yardım paralarını yatırmaya başlıyor. Salgın sürecinde 1000 TL tutarında verilen yardım parasını almak için başvuru yapanlar ise hala başvurusunun sonuçlanmasını bekliyor.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 8 Mayıs 2020 - İstanbul


Ferrarisi bulunan vatandaşın bile 1000 TL Pandemi sosyal yardım parası almak için devlete başvuru yaptığı süreçte, başvurular devam ediyor. e-Devlet kapısından online işlemler arasında yer aldığı ve bir kaç soruya cevap vererek başvuru yapılan pandemi sosyal yardım ücretleri ile alakalı değerlendirme süreçleri devam ediyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her aşaması yakından takip edilen ve ön başvurulara ilişkin incelemeler sonucunda vatandaşa tek tek yanıtlar yollanacak ve belirtilen hesaplara paralar yatırılmaya başlanacak. Milyonların başvuru yaptığı, halen başvuruların sürdüğü süreçte desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen hanelere ödemeler başvuru esnasında verilen hesap numaralarına yapılacak. Vatandaşlar, başvuru süreçlerini e-Devlet üzerinden online olarak günlük takip edebilecek.


KORONA Virüs salgını kapsamında 1000 TL nakdi yardımı parası vatandaş tarafından bekleniyor. 3. Faz ödemeleri kapsamında e-Devlet üzerinden başvurular alınıyor.. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada 3. faz Pandemi sosyal yardım başvurusunda bulunanların sayısı 4.5 milyon olarak açıklandı. 

SOSYAL YARDIM SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Sosyal yardım parası başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar açıklandığı andan itibaren aşağıdaki linkten sorgulanabilir olacak.

1000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM PARASI SORGU EKRANI

3.FAZ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

 Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ait e-devlet menüsü üzerinden, T.C. kimlik numarasının son hanesi 0 olanların pazartesi, 2 olanların salı, 4 olanların çarşamba, 6 olanların perşembe ve 8 olanların cuma günü olmak üzere başvuru ypılmakta. 

Değerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden sadece bir kişi başvurup 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden birden çok başvuru olursa sadece biri dikkate alınacak.

1000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM PARASI ALABİLMEK İÇİN TIKLAYIN

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum