1000 TL pandemi sosyal yardım parası e-devlet üzerinden hızlı sorgulama! Başvuru ve değerlendirme ne durumda?

Devlet tarafından Bin TL sosyal yardım paraları hesaplara yatırılmaya devam ederken, 1000 TL pandemi sosyal yardım parası sorgulama işlemi e-devlet üzerinden nasıl yapılır? 3. faz 1000 TL yardım parası süreci neden yavaş işliyor, paralar ne zaman ödenecek?

1000 TL pandemi sosyal yardım parası e-devlet üzerinden hızlı sorgulama! Başvuru ve değerlendirme ne durumda?
Editör: Hakan A.
30 Nisan 2020 - 09:57
Pandemi sosyal yardım parası devlet tarafından verilecek 1000 TL alacaklar için süreç devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başlanan ve e-devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilen pandemi 1000 tl para yardımı alacak vatandaşlar belirleniyor. Bir haftadır cevap alamayanlar ise sabırla pandemi yardım parasının hesabına yatmasını bekliyor. Pandemi salgını nedeniyle vatandaşa yapılacak 1000 TL yardım parası başvurusu yapanlar ise e-devlet kapısından giriş yaparak sorgulama yapabilecek.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 30 Nisan 2020 - İstanbul


Türkiye'nin hemen her ilinden pandemi sosyal yardım parası almak için milyonlar e-devlet üzerindne başvuru yapmaya devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle işini kaybeden, evinde oturan daha önce sosyal yardım almamış ve iht,iyacı olan vatandaşa devlet tarafından 1000 tl para yardımı yapılıyor.

1000 TL pandemi sosyal yardım parasını almak isteyenler içinb başvurular devam ediyor. Geçtiğimiz haftadan itibaren başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşlar sonuçların ne zaman açıklanacağını ve ödemelerin ne zaman yapılacağını araştırıyor. 3. faz 1000 TL sosyal yardım parası ne zaman ödenecek? 1000 TL yardım parasına kimler başvuru yapabilir?

Milyonların başvuru gerçekleştirdiği 1000 TL pandemi sosyal yardım parası için başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı büyük merak konusu. Geçtiğimiz bir hafta boyunca e-devlet kapısından başvurularını yapanlar bekleyemeye devam ederken, vatandaşın takadı kalmamış durumda.  Sonuçların henüz açıklanacağı tarih netlik kazanmış değil. Ailr, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ön başvurulara ilişkin incelemeler sonucunda, desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen hanelere ödemeleri yapacak. Vatandaşlar, başvuru süreçlerini e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek. Sorgulama ekranında ise anlık durum görüntüleniyor.

 Sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi 0 olanların pazartesi, 2 olanların salı, 4 olanların çarşamba, 6 olanların perşembe ve 8 olanların cuma günü başvuru yapabilecek.

1000 TL sosyal yardim parası

Konuyla alaka Bakan Zehra Zümrüt Selçuk , 'Önce 2 milyon 100 bin haneye, ardından 2 milyon 300 bin haneye olmak üzere toplam 4 milyon 400 bin haneye biner lira nakdi destek verdik.' dedi.

e-Devlet kapısı üzerinden yapılan başvurular sonrasında en çok merak edilen konu olan başvuru sonuç sorgulama ekranı açılıp açılmadığı. Yine e-Devlet turkiye.gov.tr adresinden şifreniz ile giriş yaparak buradan Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama ekranından başvuru sonucunuzu online hızla öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum