11 ilde çok sayıda yeni Yayla Alanı belirlendi

Ülke genelinde yeni yayla alanlarının tespiti kapsamında toplam 11 ilde çok sayıda yayla alanları ilan edildi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

11 ilde çok sayıda yeni Yayla Alanı belirlendi
Editör: Hakan A.
04 Mart 2020 - 08:04

Türkiye'nin 11 farklı ilinde ve bu illere bağlı çok sayıda bölgede yeni yayla alanları ilan edildi. Konyla ilgili resmi ilan Resmi Gazete'nin bugünkü sayısıyla yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye'nin pek çok ilinde yeni yayla alanlarının ilan edilmesi yönünde önemli bir karar alındı. Resmi Gazete'de yer alan bilgiye göre, Adana, Artvin, Bolu, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Kahramanmaraş, Kastamonu, Konya, Kütahya, Trabzon illeri ve bu illere bağlı çok sayıda bölgede yeni yayla alanları ilan edilerek Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ekli Listede Adları Belirtilen Bazı Alanların “Yayla Alanı” Olarak İlan Edilmelerine İlişkin Aynı Listede Tarih ve Sayıları Yazılı Bakanlar Kurulu Kararlarında Yer Alan Hükümlerin Yürürlükten Kaldırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2189)İlan edilen yeni yayla alanlarına ilişkin il ve ilçelerin yer aldığı listeleri görmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum