12 AY ERTELEMELİ TARİHİN EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ PAKETİNE NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

12 ay ertelemeli, tarihin en dip seviyesinde bu sabah açıklanan konut kredisi destek paketi 3 kamu bankası tarafından verilecek. Peki şartları neler, kimler faydalanabilir, üst limit ne? İşte yeni kredi destek paketi ayrıntıları.

12 AY ERTELEMELİ TARİHİN EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ PAKETİNE NASIL BAŞVURU YAPILACAK?
Editör: Hakan A.
01 Haziran 2020 - 13:20
Ev hayali kuran milyonları yakından ilgilendiren kredi destek paketi bu sabah açıklandı... 1 Haziran itibariyle açıklanan yeni kredi destek paketi ayrıntıları belli oldu. Türkiye Cumhuriyeti'nin en uygun kredi destek paketini hazırlayan Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası kredi başvuruları başladı! Peki kredi başvurusu yapacaklar nelere dikkat etmeli, nasıl başvuru yapmalı? İşte yeni kredi destek paketinin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 1 Haziran 2020 - İstanbul


Türkiye'nin dev kamu bankaları yeni kredi destek paketlerini açıkladılar. 4 farklı kredi hazırlayan Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank kredi başvurularını almaya başladı. 15 yıl vadeli, 12 ay ertelemeli, 0.64 faiz oranı ile konut kredisi destek paketi bugün açıklandı.

Geçtiğimiz hafta Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tarafından açıklanan tarihin en düşük konut kredisi faiz oranlarını içeren yeni kredi destek paketi merakla bekleniyordu. Ve Kamu bankaları bugün itibariyle kredi faizlerine ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. Koronavirüs nedeniyle durgunlaşan piyasaları hareketlendirecek, inşaat ve gayrimenkul sektöründe stokları eritecek yeni kampanyanın şartları belli oldu.EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, merakla beklenen konut kredisi destek paketi ile alakalı tüm ayrıntıları değerlendirdi.

Kredi üst limiti ne kadar?


Özellikle konut alacaklar için 3 kamu bankası tarafındak kullandırılacak 12 ay ödemesiz olacak kredi paketi, sıfır ve ikinci el evleri kapsıyor. 12 ay boyunca herhangi bir ödeme yapmaksızın, İstanbul, Ankara ve İzmir'de üst limiti 750 Bin TL'ye kadar, diğer bölgeler için ise 500 Bin TL'ye kadar sınırlama getirilmiş duurmda. Bu kredinin en büyük özelliği ise 180 ay (15 yıl) gibi vadelendirme yapılması. 

Kredi faiz oranları ne kadar?

Kredi kullanacaklar sıfır projelerde 0.64 faiz oranı ile kredi kullanabilecekler. İkinci el konut alacaklar ise 0.74 gibi kredi faiz oranı ile kamu bankalarınca kredi kullanımı sağlanacak.

Hatice Kolçak'ın anlatımıyla yen açıklanan kredi destek paketine dair son videosunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.


Hatice Kolçak'ın kişisel YouTube kanalına abone olmak ve diğer videolarını izlemek için tıklayın.

 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum