12 ülkeye Tapu temsilciliği açılıyor

İnşaat ve müteahhitlik alanında Türk firmalarının yerinin önemli olduğunu söyleyen Bakan Kurum, yurt dışı çalışmaları kapsamında tapu temsilciliklerinin 12 farklı ülkeye açılacağını açıkladı.

12 ülkeye Tapu temsilciliği açılıyor
Editör: Hakan A.
03 Şubat 2019 - 09:06

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe gerek yurt içi gerekse yurt dışı projelerde önemli işlerin başarıldığını ifade eden Bakan Kurum, yurt dışı tapu temsilcilikleri için çalışmaların başlatıldığını doğruladı. İşte Bakan Kurum'dan son dakika açıklamaları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 3 Şubat 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İnşata ve gayrimenkul sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, Türkiye'nin müteahhitlik sektörü ile inşaat malzemeleri sektöründe ileri sevyede olduğunu hatırlattı.

Kayseri ili ziyaretinde sektöre ilişkin önemli bilgileri paylaşan Bakan Kurum, "Türkiye'nin müteahhitlik  anlamında dünyada Çin'den sonra ikinci olduğuna, şu an 440 bin müteahhit  bulunuyor. Hem müteahhitlik sektöründe hem de inşaat malzeme sektöründe çok ileri aşamalardayız. Biz bu sektörü yurt dışına taşımak zorundayız. Yurt  dışındaki ülkelerle iş yapmak zorundayız. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın  buradan gayrimenkul almalarını kolaylaştırmak zorundayız. Bu manada Tapu Genel  Müdürlüğümüzce başta 12 ülkede olmak üzere temsilcilikler açacağız.  Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ve yabancı ülke vatandaşları eğer  ülkemizden gayrimenkul almak istiyorlarsa bu temsilciliklere giderek oradan  işlemlerini yapacaklar." ifadelerini kullandı.Yurt dışında müteahhitlik hizmeti veren firmalara yönelik müjde veren Bakan Kurum, Bakanlık olarak 20 çevre müşaviri kadrosu tahsisi yapacaklarını, bu çevre müşavirlerinin yurt dışında yoğun  müteahhitlik hizmeti verilen ülkelerde iş yapan yüklenicilere yardımcı  olacaklarını ve yeni iş kapıları aralayacaklarını söyledi.

Bakan Kurum'un Kayseri ziyareti esnasında yaptığı diğer açıklamaları görmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum