13 yapı denetim firmasına ihale yasağı getirildi

Çevre ve Şehircilik bakanlığı, İstanbul, İzmir ve diğer farklı illerde iş yapan inşaat ve yapı denetim firması 13 şirkete ihalelere katılamama yasağı getirdi. Karara ilişkin şirket listesini görmek için tıklayın.

13 yapı denetim firmasına ihale yasağı getirildi
Editör: Hakan A.
15 Aralık 2018 - 09:26

Bakanlık ülke genelinde yaptığı denetimlerle usul ve esaslara uymayan yükümlülüklerini yerine getirmeyen pek çok inşaat ve yapı denetim firmasına ilişkin ihale yasakları getirmeye devam ediyor. İdare bu çerçevede 13 yeni firmaya ihalelerden men cezası verdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 16 Aralık 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇŞB) tarafından Türkiye'nin tamamında düzenlenen ihalelerde yapılan ilşlere ilişkin denetleme ve cezalar uygulamaya devam ediyor. Konya, İzmir, Antalya, Balıkesir ve İstanbul'da toplam 13 firma için ihalelere katılamama cezası uygulandı.

Konuyla ilgili bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanan kararlar çerçevesinde Bakanlık tarafından alınan en son kararlar çerçevesinde ihalelere katılamama yasağı verilen şirketlere ilişkin ayrıntılar ve karar uzantıları haberimizde.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 15 aralık tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ihale yasaklarına ilişkin tüm ayrıntıları görmek için tıklayın.

Bakanlık tarafındna verilen diğer önemli kararlar ise şöyle;

- 12 Aralık tarihinde; Antalya'da 44 şahıs için ihalelere katılma yasağı! liste ve ayrıntılar için tıklayın.

- 11 Aralık tarihinde; 28 firma ve yöneticisine ihale yasağı! Liste ve ayrıntılar için tıklayın.

- 10 Aralık tarihinde; Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda yeni değişiklikler yapıldı! Yeni kanunun maddelerinin ayrıntılarını görmek için tıklayın.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum