15 Temmuz sonrası boşaltılan askeri alanlar ne olacak?

15 Temmuz sonrası boşaltılan askeri alanlar ne olacak?

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi Büyükşehirlerde oldukça büyük değere sahip taşınmaz arazileri, boşaltılan askeri alanlara ilişkin önemli bir çaçıklama Bakan Özhaseki'den geldi.

01 Ağustos 2017 - 08:31 - Güncelleme: 01 Ağustos 2017 - 09:13

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında askeri alanların taşınmasıyla boşalan devasa araziler merak konusu olmaya devam ediyor. Özellikle İstanbul'daki dev arsaların akıbetleri, ranta kurban gidip gitmeyecekleri konusunda en yetkili Bakan'dan önemli değerlendirmeler geldi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 1 Ağustos 2017 - İstanbul

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe grişimi sonrasında tüm dikkatleri üzerine çeken askeri alanların boşaltılmasıyla ortaya çıkan dev taşınmazların akıbetlerinin ne olacağına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakanı Mehmet Özhaseki,  A Haber’de katıldığı canlı yayında gündemin önemli konularını değerlendirirken, askeri alanlarla alakalı açıklamalar yaptı. Bakan Özhaseki gündemde en çok konuşulan yeni kentsel dönüşüm yasası, boşaltılan askeri alanların arsa, gayrimenkul ve taşınmazların ne olaağına dair çok kritik en son bilgileri verdi...

“YÜZDE 99 YEŞİL ALAN…”
 
Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından askeri alanların şehir dışına taşınması ile ortaya çıkacak (devasa gayrimenkullerin) alanların değerlendirilmesi konusunda da kendisine yöneltilen bir soruyu yanıtlayan Bakan Özhaseki, bu alanların değerlendirilmesi için özel ve hassasiyetle yürütülen çalışmalar hızla devam ediyor.

Bakan Özhaseki, “Bu çalışmaların tamamlanması kolay değil. Askeri alanlar bundan 50 sene önce kurulmuş ve zamanla şehrin içerisinde kalmış alanlar. Bu konuda Maliye Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı görevlendirildi. Bu askeri alanlar nereye taşınabilir, ne tür binalar yapılabilir... Bizler elimizde ne kadar alan varsa listesini çıkardık. Bu çalışmalar bir komisyonda devam ediyor. Taşınma konusu çalışıldı şimdi bina yapım işlemlerine başlanacak. Bu işin bir de mali boyutu var. Ancak şehir içinde kalan söz konusu askeri alanlar yüzde 99 ihtimalle park olarak, yeşil alan olarak kullanılacak” ifadelerini kullandı. 

- Gayrimenkul sektöründe öne çıkan emlak haberleri / 1 Ağustos 2017

Bakan Özhaseki'den son dakika kentsel dönüşüm açıklamaları!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..