Reklamı Geç
16 Nisan referandumda ’Nerede oy kullanacağım?’ Tek tıkla...

16 Nisan referandumda 'Nerede oy kullanacağım?' Tek tıkla öğren (2017 Seçmen kaydı sorgulama sistemi)

16 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek Referandumu için geri sayım devam ederken, vatandaş oyunu nerede, hangi sandıkta kullanacak merak ediyor. Tek tıkla 2017 Seçmen kaydı sorgulama sistemine buradan erişebilir, nerede oy kullanacağım sorunuza cevap alabilirsiniz.

31 Mart 2017 - 09:03

Türkiye tarihi Referandum sürecinde nerede oy kullanacağım sorusunun yanıtını arıyor. Adres kayıt sisteminde bir ikametgahınız bulunuyorsa altta verilecek bilgiler doğrultusunda tek bir tıklama ile nerede oy kullanacağınızı hemen öğrenebileceksiniz. İşte haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Mart 2017 - İstanbul

Yüksek Seçim Kurumu YSK 2017 Anayasa Referandumu için tüm hazırlıklarını tamamladı. Referandumda seçim görevi ve sandık bilgisi sorgulama işlemini yapabilmek oldukça basit. 'Nerede oy kullanacağım' sorusunu milyonlarca seçmen tarafından yöneltiliyor ve nereden, nasıl sorgulanması gerektiği konusunda güncel bilgi aramaya devam ediyor.Bu kapsamda bizlerde sizler için nerede oy kullanacaksınız sorusunu araştırdık ve cevabını alabileceğiniz resmi internet sitesi sorgulama adresini paylaşıyoruz. Haberimizin devamında nerede oy kullanacağım sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. devam ediyor. 

Nerede hangi sandıkta oy kullanacağını merak eden vatandaşlar ysk.gov.tr veya e-devlet üzerinden seçmen sorgulama işlemlerini online resmi internet adresi üzerinden tek tıklama ile öğrenebileceksiniz.

Milyonlarca seçmen için oy kullanma tarihi 16 Nisan olarak seçim günü yapılabilecek. Ancak hala nerede oy kullanacağını bilmeyenler için kısa bilgileri okuyucularımızla paylaşıyoruz. Referandum sürecinde geri sayım sürüyor. 16 Nisan 2017'de yapılacak tarihi nitelikteki halk oylaması yani referandum yapılacak. Bu referandumda vatandaşlar nerede ve hangi sandıkta oy kullanacaklarını merak ediyorlar. Seçmen kaydı nasıl sorgulanır? İşte Anayasa değişikliği süreci ve olası referanduma dair merak edilenler...

Seçmen kaydı sorgulaması yaparak oy kullanacağı yeri öğrenmek isteyenler YSK.gov.tr internet sitesini ya da e-devlet sistemini kullanabilirler. Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçmen listeleri 10 Mart 2017 tarihinde kesinleştirilmişti.

NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!


YSK'dan son dakika bilgilendirme;

Yüksek Seçim Kurulundan Duyuru
Son günlerde kamuoyunda Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (Çipli Kimlik Kartı) olmayan seçmenlerin oy kullanamayacağı yönünde haberler dolaşmaktadır. Bu haberler asılsız olup seçmenler, Anayasa Değişikliklerinin Halkoylamasında; Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Geçici Kimlik Belgesi, nüfus cüzdanı, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden biri ile oy kullanabilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Nerede Oy Kullanacağım

Çağrı Merkezi: +90 444 99 75
Çalışma saatleri : 7/24

 Yurt İçi Oy Verme İşlemi

 Yurt İçi Sayım Döküm İşleri ve Sandık Sonuç Tutanağının Düzenlenmesi
 Askı süresi:
18 Şubat 2017 (8:00) - 26 Şubat 2017 (17:00)
 Seçmen kütüklerinin kesinleştirilmesi:
10 Mart 2017
 Seçmenin nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağının ilanı:
14 Mart 2017
 Oy Verme Günü:
16 Nisan 2017 (Saat:17:00)
 
Yurt Dışı Seçmen Sorgulama

Çağrı Merkezi: +90 444 99 75 

(Bazı ülkelerden +90 312 alan kodu ile arama yapılmaktadır) 
Çalışma saatleri : 7/24
 Yurt Dışı Oy Verme İşlemi
 Yurt Dışı Sayım Döküm İşleri ve Sandık Sonuç Tutanağının Düzenlenmesi
 Sandık kurulacak yurt dışı temsilcilikler
 Sandık kurulacak gümrük kapıları
 Askı süresi:
18 Şubat 2017 (TSİ:8:00) - 26 Şubat 2017 (TSİ:17:00)
 Seçmen kütüklerinin kesinleştirilmesi:
10 Mart 2017
 Oy kullanılacak temsilcilik, tarih aralığı ve yer bilgilerinin ilânı:
10 Mart 2017
 Gümrük kapılarında ve yurt dışı temsilciliklerde oy verme işlemine başlanması:
27 Mart 2017
 Yurt dışı temsilciliklerde oy verme işleminin sona ermesi:
09 Nisan 2017
 Gümrük kapılarında oy verme işleminin sona ermesi:
16 Nisan 2017 (Saat:17:00)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..