19 Mart 2020 itibariyle Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı son durum!

Türkiye genelinde vaka sayısı artmaya devam ederken, koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 19 Mart itibariyle belli oldu. Sağlık Bakanı Koca, 19.03.2020 itibariyle koronavirüs vaka sayısını açıkladı. İşte son rakamlarla koronavirüs Türkiye...

19 Mart 2020 itibariyle Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı son durum!
Editör: Hakan A.
19 Mart 2020 - 23:56 - Güncelleme: 20 Mart 2020 - 00:36
Ülke genelinde koronavirüs vaka sayısında her yeni gün rakamlarda değişiklikler artarak devam ediyor. Türkiye'de 19 Mart 2020 gecesi itibariyle Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs vaka sayısına ilişkin en son rakamları paylaştı. Peki ülkede koronavirüs vaka sayısı kaç oldu, yaşamını yitirenlerin resmi rakamı ve toplam rakamlar ne kadar oldu? Türkiye koronavirüs vaka sayısı son durum...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 19 Mart 2020 - İstanbul


Koronavirüs salgını nedeniyle her yeni saat farklı tedbir ve önlemler alınmaya devam ederken, vaka sayısında yaşanan artış dikkatlerden kaçmıyor. Tüm Türkiye evinde otururken, alınan tedbirlere riayet etmeye gayret gösteriyor. Diğer taraftan gün geçtikçe Dünya genelinde Çin dışında yeni vakalar, ölümler katlanark artıyor. Türkiye'de alınan önlemler sayesinde gerek yeni vaka sayıları gerekse ölümlü vaka sayısı daha yavaş ilerliyor. 

60 yaş üstü dışarı çıkmayın uyarıları sıkça yapılmaya devam ederken, Cuma namazları dahil tüm vakit namazları için artık camilerde toplu namaz kılınmıyor.  Futbol ligleri başta olmak üzere tüm spor branşlarına ilişkin liglerde müsabakalar durduruldu. Önlemler artarak devam ederken, vatandaş koronavirüs ile alakalı en son vaka sayılarını merak ediyor.

Türkiye genelinde Koronavirüs Vaka sayısı güncellendi!

Her gece Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan koronavirüs rakamları bugün ne kadar arttı? Koronavirüs salgını nedeniyle toplam ölümlü vaka sayısı ne kadar, yeni vaka sayısı kaç kişi oldu? Bakan Koca, 19.03.2020 Perşembe gecesi koronavirüs vaka sayılarını açıkladı.

Bakan Koca, 23:50 itibariyle twitter hesabından son rakamları açıkladı. Koca açıklamasında, 'Son 24 saatte yapılan 1.981 TESTTEN 168’İ POZİTİF ÇIKTI. 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı. Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Daha önce vefat eden bir hasta COVID-19 olarak değerlendirildi. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız.' ifadelerini kullandı.
 
 Tüm Türkiye tek yürek oldu!

Bakan Koca'nın isteğine Türkiye'nin 81 ilinden sağlık çalışanlarına destek geldi. Türkiye genelinde her şartta, her koşulda canla başla mücadele eden sağlık çalışanları saat 21:00'de vatandaşlar sevgiyle, saygıyla alkışladı.
 
19 Mart 2020 itibariyle Türkiye'de ve Dünya'da koronavirüs vaka sayısı son durum!

Koronavirüs salgınında Dünya'da son durum ne?


Dünya genelinde koronavirüs salgınında ölümlü vaka ve yeni vaka sayılarında orantısız artışlar hızla devame diyor. Son rakamlara göre işte bazı ülkelerde koronavirüs vaka sayıları ile ölümlere ilişkin en son veriler...

#CoronaVirus

İtalya:
 • Yeni vaka sayısı: 5.322
 • Bir günde ölenlerin sayısı: 427
 • Toplam Vaka sayısı: 41.035
 • Toplam ölümlü vaka sayısı: 3.405

İspanya:
 
 • Yeni vaka sayısı: 2.378
 • Bir günde ölenlerin sayısı: 129
 • Toplam Vaka sayısı: 17,147
 • Toplam ölü sayısı: 767
ABD
 • Yeni Vaka sayısı 9 Bin 345
 • Ölümlü vaka sayısı 150

Fransa
 •  Fransa’da da ölü sayısı 300
 • Vaka sayısı 10 bine dayandı.
İngiltere
 • Ölümlü vaka sayısı: 144
 • Toplam vaka sayısı: 3 bin 269

İtalya’da toplam ölü sayısı, Çin’i geçti.

Çin’de 3.245 kişi ölmüştü. Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde ölen sayısı 9 bine vaka sayısı ise 220 bine dayandı.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

 • 0 Yorum