1915 Çanakkale Köprüsü açılış tarihini Binali Yıldırım açıkladı

Meclis Başkanı, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım, 1915 Çanakkale Köprüsü açılışına ilişkin resmi tarihi açıkladı. İşte Çanakkale 1915 Köprüsü açılış tarihi...

1915 Çanakkale Köprüsü açılış tarihini Binali Yıldırım açıkladı
Editör: Hakan A.
18 Ocak 2019 - 14:47
1915 Çanakkale Köprüsü açılış tarihini merak edenler için işte köprünün trafiğe açılacağı resmi tarih. Yapımı büyük bir hızla devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü açılışı ile alakalı önemli tarih açıklandı. Açıklama Meclis Başkanı Binali Yıldırım'dan geldi. Yıldırım, "18 Mart 2022 tarihinde büyük bir gurur, sevinç ve heyecanla Cumhurbaşkanımız'ın da iştirakiyle açılışını yapacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz." dedi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 18 Ocak 2019 - İstanbul


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, 1915 Çanakkale Köprüsü Kule Keson Temellerinin Yüzdürülmesi Töreni'nde köprünün açılış tarihine ve projede gelinen son duruma ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan 1915 Çanakkale Köprüsü'nde inşaat çalışmaları büyük bir hızla devam ederken, dev köprünün açılışına dair ilk resmi tarih ortaya çıktı. 


1915 çanakkale köprüsü açılış tarihi

Dünyaya, dosta, düşmana bir mesaj veriyoruz: Türkiye, nasıl bir kalkınma hamlesi içinde olduğunu herkese gururla gösterdiğinin altını çizen Binali Yıldırım, "Çanakkale'de yapacağımız bu köprü, 2023 metre açıklıkla, iki kolon arasındaki mesafesi şu ana kadar yapılmış köprülerin en uzunu konumunda. Bu bir ilk ve ilkler de Türkiye'ye yakışır. Bu eserler; Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına giderken, evlatlarımıza, gelecek kuşaklarımıza bırakacak en büyük nişanımız olacaktır. Fatih Sultan Mehmet Han'ın gemileri karadan yürüttüğü gibi, biz de bugün Çanakkale 1915 Köprüsü'nün temellerini karadan yürüterek suya indireceğiz. Ulaştırma Bakanımız, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün 18 Mart 2022'de tamamlanacağını söyledi. Hayırlı ve uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

Yapılan törenle

YORUMLAR

  • 0 Yorum