1915 Çanakkale Köprüsü bağlantı yolları için Acele Kamulaştırma kararı

Çanakkale'de yapımı süren 1915 Çanakkale Köprüsü'ne bağlanacak bağlantı yolları ile alakalı Kamulaştırma yapılacak olan yerlerin listesi açıklandı.

1915 Çanakkale Köprüsü bağlantı yolları için Acele Kamulaştırma kararı
Editör: Hakan A.
07 Mart 2018 - 07:47

1915 Çanakkale Köprüsü bağlantı yolları yapımı için acele kamulaştırma başlatıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Mart 2018 - İstanbul

Türkiye'nin en uzun asma köprüsü olacak 1915 Çanakkale Köprüsü çalışmaları hızla devam ederken, diğer bağlantı yolları için sürdürülen çalışmalarda kamulaştırma aşamasına geçildiği kaydedildi.

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü Dahil) kesiminin yapımı amacıyla bazı taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması hakkında karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Konuyla alakalı Resmi Gazete'de yayımlanan karar kapsamında, Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi Malkara-Çanakkale bölümünün yapım çalışmaları için bazı taşınmazlar hakkında Acele Kamulaştırma yapılacağı kaydedildi. Bakanlar Kurulu Kararı, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından uygulanacak olan kamulaştırma çalışmalarının yapılacağı ada ve paftaların yer aldığı liste haberimizin altında yer almaktadır.

İşte acele kamulaştırma yapılacak yerlerin listesi;

çanakkale köprüsü için kamulaştırma

1915 çanakkale köprüsü acele kamulaştırma

1915 çanakkale köprüsü kamulaştırması

YORUMLAR

  • 0 Yorum