1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti kaç TL?

Henüz açılmadı ama şimdiden 1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti ne kadar olacak sorusunun yanıtı verildi.

1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti kaç TL?
Editör: Hakan A.
21 Mart 2018 - 11:50

Türkiye'de asma köprü anlamında tartışmasız en uzunu olacak, Çanakkale'de Gelibolu'da inşa edilecek olan devasa köprü için çalışmalar hızlanırken, geçtiğimniz hafta atılan temel atma töreni sonrasında bu kez köprü geçiş ücreti açıklandı.

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile 18 Mart tarihinde temel atma töreni düzenlenen ve bittiğinde günde 30 bin aracın üzerinden geçiş yapacağı 1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti ne kadar olacak şimdiden büyük merak konusu olurken, bazı detaylar ortaya çıktı. 2022'de tamamlanması planlanan çanakkale Köprüsü için 10 bin işçi geceli gündüzlü inşaat çalışmalarında yer alacak. 

10 farklı ülkeden 2 milyar 265 milyon euro kredi finansmanı sağlanan dev proje 1915 Çanakkale Köprüsü'nün belirlenen geçiş ücreti için 15 euro + kDV olacağı kaydedildi. TL olarak ise bu rakamın 80 TL olacağı açıklandı. Tamamlandığında ise İstanbul Çanakkale arasının 2.5 saat gibi bir mesafeye indirecek olan Çanakkale Köprüsü bölgeye büyük değer sağlayacak. Şimdiden Çanakkale e bölgesinde yatırımlar gitmeye devam ettiği gelen bilgiler arasında.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum