Reklamı Geç
1915 Çanakkale Köprüsü resimleri ilk kez ortaya çıktı

1915 Çanakkale Köprüsü resimleri ilk kez ortaya çıktı

1915 Çanakkale Köprüsü resimleri Bakan Arslan tarafından TRT haber'de ilk kez gösterildi. Merakla beklenen 1915 Çanakkale Köprüsü görseli nasıl olacak sorusu yanıt buldu. Çanakkale Köprüsü işte böyle olacak.

16 Şubat 2017 - 13:20

Çanakkale Boğazı'na yapılacak dünyanın en büyük gerdanlığı, "1915 Çanakkale Köprüsü" resimleri ilk kez görüntülendi. Bakan Arslan merakla beklenen resimleri ilk defa gösterdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Şubat 2017 - İstanbul

Merakla beklenen "1915 Çanakkale Köprüsü" görselleri ilk kez gösterildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TRT Haber ekranlarında katıldığı canlı yayında köprüsünün görsellerini kamuoyuyla ilk defa paylaştı. 

Dünyanın en büyük köprüsü için geri sayım başladı. Geçtiğimiz gün ihalesi yapılan ve teklifler alınan 1915 Çanakkale Köprüsü son hız devam ederken, köprünün resimleri ve nasıl olacağına ilişkin soruların sorulduğu şu günlerde Bakan Arslan resimleri ortaya çıkardı. Çanakkale 1915 köprüsü'nün resimlerini TRT Ekranlarında ilk kez gösteren Bakan Arslan, "18 Mart tarihinde temelleri atacağız" dedi.

"Zor bir köprü, Dünyanın en büyük köprüsünü yapıyoruz. Bu köprünün diğer köprülerden en önemli farkı şu olacak. Sanki iki köprüymüş gibi ortalarda kirişlerle birbirine bağlanacak. Uluslararası arenada Türkiye'nin ekonomik istikrarının bozulduğu algısının yaratılmaya çalışıldığı bir ortamda, 10 milyarın üzerindeki bir projenin bu kadar kısa süre içerisinde bir teklif almış olması ve 13 tane finans kuruluşunun da evet biz bu projeyi finanse ederiz, Türkiye'nin ekonomisine güveniyoruz anlamına gelen mektuplarını veriyor olması bizim için önemli." dedi.

6 şeritli dev köprü

Tamamlandığında, İstanbul'u, Çanakkale ve Ege'ye bağlayacak olan Dünyanın en büyük köprüsü olma özelliği bulunan 1915 Çanakkale Köprüsü, 3 geliş ve 3 gidiş olmak üzere 6 şerit olarak hizmet verecek.

İşte 1915 Çanakkale Köprüsü resimleri

1915 Çanakkale Köprüsü resimleri

1915 Çanakkale Köprüsü resimleri 2017

1915 Çanakkale Köprüsü resimleri

1915 Çanakkale Köprüsü resimleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..