2 Bin 84 Hakim ve Savcı ataması yapıldı!...

2 Bin 84 Hakim ve Savcı ataması yapıldı! Ataması yapılan Hakim ve Savcıların isim isim atandıkları yerlerin listesi

Türkiye'nin hemen her iline yapılan yeni Hakim ve Savcı atamalarına ilişkin yeni bir kararname yayımlandı. Resmi Gazete'de ataması yapılan hakim ve savcılara ilişkin isim listesi açıklandı. İşte atamaları yapılan 2084 Hakim ve Savcının isimleri ve atandıkları görev yerleri...

2 Bin 84 Hakim ve Savcı ataması yapıldı! Ataması yapılan Hakim ve Savcıların isim isim atandıkları yerlerin listesi
Editor: Hakan A.
31 Ekim 2018 - 07:16
Reklam

Türkiye genelinde pek çok adliyeye atamalar gerçekleştirildi. Ataması yapılan Hakim ve Savcıların isim isi atama yerleri listesi haberimizde.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 31 Ekim 2018 - İstanbul


31 Ekim tarihli Hâkimler ve Savcılar Kuruluna Ait Atama Kararı bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi. Türkiye genelinde binlerce hakim ve savcının yeri değiştirildi yeni atamalar gerçekleştirildi. 2 Bin 48 yeni Hakim ve Savcı Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinde bulunan yeni görev yerlerindeki adliyelere atamaları yapıldı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığı tarafından yeni atamalar gerçekleştirildi. Adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcı adayları ile idari yargı hakim adaylarının, Hakim ve Savcılar Kurulunca 16/10/2018 tarihinde yapılan ad çekme sonucuna göre, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununun 13. maddesi gereğince atamalarına ilişkin kararname bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi. 

Söz konusu Hakim ve Savcı atamaları 2 binden fazla haki ve savcıyı kapsıyor. Atama kararnamesinde ismi geçen ve ataması gerçekleştirilen Hakim ve Savcılara ilişkin tüm isim listesi altta verilen linkte ilgili Resmi Gazete kararnamesinden inceleyebilirisniz.

Atama yapılan Hakim ve Savcı isim listesi ve atamaları gerçekleştirilen yerlere ilişkin listeye buradan ulaşabilirisiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum