20 sevgilisine iPhone 7 aldıran kadın ev sahibi oldu

20 sevgilisine iPhone 7 aldıran kadın ev sahibi oldu

Çin'de 20 farklı sevgilisi bulunan bir kadın hepsine hediye olarak iPhone 7 telefonu satın aldırdı, bu telefonları satan kadın ise yeni bir ev sahibi oldu. Sosyal medyada "20 telefona ev" başlığıyla dünya duydu...

31 Ekim 2016 - 09:59

Dünya'yı şaşkına çeviren olay "kadınlardan korkulur" dedirtecek türden. Olayın geçtiği ülke ise Çin. Çinli bir kadının yaptıkları dünyaya ibret oldu. 20 farklı sevgilisi olan bir Çinli kadın her bir sevgilisine hediye olarak aldırdığı iPhone 7'lerle neredeyse bir servet edindiği öğrenildi. 

Çinli kadın aldırdığı 20'den fazla iPhone 7 akıllı cep telefonlarını satarak yeni bir ev satın aldığı ortaya çıkması Dünya gündemine oturan en enteresan haberlerden biri oldu. 

Yaşanan bu hadise sonrasında dünyada en fazla konuşulan konular arasına giren hikayenin kahramı kadın ise durumdan son derece memnun. Hediye olarak sevgililerine aldırdığı iPhone 7’leri satarak kendisine bir ev alması sosyal medyada olay olan o Çinli kadını kıskananların sayısı azımsanmayacak kadar çok olduğu konuşuluyor. Kadınların bir erkek bile bulmakta zorlandığını ifade eden sosyal medya kullanıcıları bu duruma oldukça şaşkın. Çinin güney bölgesinde bulunan Şenzen kentinde yaşayan dünyaca bir anda ünlü olan o kadın, 20 erkek sevgilisine kendisine iPhone 7 almalarını istedi ve istediğide oldu. Tüm sevgilileri bu kadına iPhone 7 almak için çalıştı ve çabaladı. ‘Şiaoli’ takma adını kullanan kadının bu talebini tüm erkek arkadaşları yerine getirdi ve yeni satışa suınulan Türkiye'de satışi fiyatı ise 3 bin 200 TL civarında olan telefonları bu kadına satın aldılar. Telefonları alan Şiaoli, internette 115 bin yuan’a (yaklaşık 53 bin TL) sattı ve parayı yeni satın alacağı evin peşinatı olarak ömdeme yaptığı öğrenilmesiyle bu haberin duyulması dünyada en çok konuşulan konular arasına girmeyi başardı. 

Yaşanan bu enteresan hikâyenin sosyal medya sitesi Weibo üzerinden yayımlanması ile bir anda sosyal medyada en çok konuşulan olaylara arsına girmeyi başardı. ‘20 telefona bir ev’ etiketi ülke çapında trendler arasına girdi. Bir kullanıcı, “Ben bir tane bile erkek arkadaş bulamazken, 20 tanesini aynı anda bulmuş ve onlara iPhone bile aldırmış” yazdı. Telefonların satıldığı şirketin sözcüsü açıklama yaparak ekim ayının başlarında bir kadın müşteriden 20 tane iPhone 7 satın aldıklarını doğruladı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..