2016 HGS cezaları için milyonlarca sürücü posta kutusuna...

2016 HGS cezaları için milyonlarca sürücü posta kutusuna bakacak! Yüzde 25 indirim ve HGS ceza sorgulama

HGS kullanmadan köprü ve otoyollardan kaçak geçen milyonlarca sürücüye cezaları kesilerek postalandı. Sürücülerin adreslerine PTT tarafından HGS cezaları yollandı... Adınıza kesilen HGS kaçak geçiş cezası var mı? Peki ne yapılacak, HGS cezaları indirimli nasıl ödenecek?

07 Temmuz 2017 - 09:00

Hızlı Geçiş Sistemi HGS kullanmayan veya kaçak geçerek plakalarına ceza kesilen milyonlarca sürücü posta kutularında cezalarla arşılaşmaya başladı. PTT cezaları adreslere yollamaya başladı... HGS geçiş cezası araç plakası nasıl sorgulanır? Ceza ödemeleri nereye yapılır, indirim var mı?

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Temmuz 2017 - İstanbul

Köprü ve Otoyollardan HGS kaçak geçişleri kapsamında trafik cezaları kesilerek adreslere postalanmaya başlandı. Milyonlarca sürücüye kaçak geçiş cezası kesildi.

2016 senesinde Türkiye genelni kapsayan ve köprü ve otoyollardan HGS gişelerinden kaçak geçişlerle alakalı olarak PTT, sayıları yaklaşık olarak 1.3 milyonu aşan sürücülere jet hızıyla toplu olarak tebligatı araç sahiplerine yolladı. Bir iki gün içerisinde milyonların posta kutularında HGS cezalarını bulmaları olası...  Erken ödemeye yüzde 25 indirim hakka sahip.

Kesilen HGS cezasının sürüülere ulaşması durumunda veya PTT resmi internet sitesi üzerinden yapılacak plaka sorgulaması ile belirlenen cezayı zamanı geçmeden ödenmesi durumunda herkese yüzde 25 olan indirim uygulanarak ceza tutarının indirimli olarak ödenebildiği hatırlatıldı.

HGS kaçak geçiş cezaları nereye ödenecek?

Vatandaş kesilen HGS kaçak geçiş cezalarını PTT ve diğer bankalar üzerinden hzılı bir şekilde bankalara gitmeksizin internet şubeleri üzerinden ödeyebilecekler. Dileyen vatandaşlar bankalarına giderek veya PTT şubelerine giderek cezalarını hemen ödeyebilecek.

Kaçak HGS geçiş sorgulama ekranı!

PTT resmi internet sitesi üzerinden HGS kaçak geçiş sorgulaması yapılabiliyor. Adınıza, plakanıza kesilen HGS kaçak geçiş cezası olup olmadığını öğrenmek için altta verilen linke tıklamanız ve plakanızı sorgulamanız yeterli olacaktır. Plaka sorgulamak için tıklayın https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/

HIZLI GEÇİŞ SİSTEMİ (HGS)

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), 17.09.2012 tarihinde İzmir-Aydın Otoyolu, İzmir-Çeşme Otoyolu, Boğaz Köprüleri, Avrupa Otoyolu, Anadolu Otoyolu ve Niğde-Mersin-Şanlıurfa otoyollarındaki ücret toplama istasyonlarında PTT Genel Müdürlüğü tarafından devreye alınmıştır.

HGS ile ilgili soru ve sorunlarda nereye başvurulmalıdır ?

HGS ile ilgili sorunlar için hgs@kgm.gov.tr e-mail adresine, 0 312 801 04 04 - - - 0 312 801 05 05 - - - 0 312 801 06 06 numaralı fakslara veya 0 850 460 60 60 Çağrı Merkezi numarasına başvurulması gerekmektedir. HGS ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve HGS geçiş ihlal cezalarına,http://hgsmusteri.ptt.gov.tr sitesi üzerinden online olarak sorgulama yaparak hakkınızda bulunan ceza miktarını öğrenebileceksiniz.

OGS-HGS'den kaçak geçiş yapılması durumunda ne yapılmalıdır ? 

Geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 15 (on beş) gün içinde OGS veya HGS abonesi olunması veya mevcut OGS veya HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır. HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş yapılan plaka üzerine 15 (on beş) gün içinde HGS veya OGS abonesi olunması veya mevcut OGS veya HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmaya devam ediliyor...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..