2016 konut kredi faiz oranları! Faizsiz ev/konut kredisi veren bankalar ve düşük faizli ev kredisi güncel bilgileri

12 Ocak 2016 Salı ev/konut kredisi güncel faizleri, 2016 konut kredisi en düşük faiz oranı, ev kredisi, konut kredisi hangi bankalar veriyor? Konut Kredisi almak için nasıl başvuru yapmalıyız? Konut Kredisi faiz oranı hesaplama için habere bakmanız yeterli. Tablo halinde tüm bankaların konut kredisi faiz oranları tam listesi güncel faiz oranları kredi al?

2016 konut kredi faiz oranları! Faizsiz ev/konut kredisi veren bankalar ve düşük faizli ev kredisi güncel bilgileri
Editör: Hakan A.
12 Ocak 2016 - 09:38 - Güncelleme: 12 Ocak 2016 - 09:39

2016 Konut Kredisi Faizleri! Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar! Düşük Faizli Konut Kredisi - 12 Ocak 2016 Salı

Ev almak için nakit para ihtiyaçlarının kurtarıcısı Konut Kredisi nasıl alınır? Konut Kredisi ile ilgili tüm bilgilere - 12 Ocak 2016 Salı - tarihli haberimizden ulaşabilirsiniz. En düşük faizli konut kredisi hangi banka tarafından veriliyor? Konut Kredisi almak için nasıl başvuru yapmalıyız? Konut Kredisi faiz oranı hesaplama için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. İşte Konut Kredisi faizleri...

Banka konut kredilerinde son durum ne? ev kredisi kullanmak isteyenler için Ocak 2016'de %1.04'den başlayan faiz oranları yeni yıl ile birlikte kredi fazileri...

Bankalar yarışta, konut kredisi kullandırmak için hangi banka tercih edilmeli, Faizi Düşük Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?  Bankalar arasında En Az Faizle Konut Kredisi Verenleri hangileri detaylar haberimizde...Ev sahibi olmak isteyenler kred fazilerinin düşüşünü beklerken, yeni yıl 2016 ile birlikte henüz bir kıpırdanma gözükmüyor.Ev kredileri henüz 1'in altına inmiş değil. 

Aralık 2015'in en iyi oranı yüzde 1,10 olarak gerçekleşmişti!

Aralık ayında en iyi konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,10 seviyelerindeyken, 2016 ile birlikte bu rakam yüzde 1,04 oranında gerçekleşti. Vade bazında 100 bin TL için en iyi faiz oranları ile konut kredisi maliyetleri ise şöyle;

Konut Kredisi Faiz Oranları Banka

 

Aylık Faiz(5 Yıl)

Aylık Faiz(10 Yıl)

Albaraka Türk* %1,14 %1,15 Vakıfbank %1,17 %1,17 DenizBank %1,18 %1,18 Yapı Kredi %1,19 %1,19 Finansbank %1,20 %1,20 Kuveyt Türk* %1,16 %1,20 DD Mortgage %1,23 %1,23 Garanti Bankası %1,24 %1,24 Halkbank %1,20 %1,24 Ziraat Bankası %1,22 %1,24 Akbank %1,25 %1,25 HSBC %1,25 %1,25 İş Bankası %1,25 %1,25 TEB %1,29 %1,29 Fibabanka %1,19 %1,29 ING Bank %1,29 %1,29 ICBC Bank %1,35 %1,35 Türkiye Finans* %1,20 %1,35 Şekerbank %1,35 %1,35 Abank %1,32 %1,39 Anadolubank %1,40 %1,40

* Katılım Bankası Kar Oranı
Güncelleme: 06-01-2016

Konut kredisi ile ev alacaklar bu habere dikkat! Ev kredisi kullanarak konut sahibi olmak isteyenler Aralık ayı ortasına girildiğinde kredi faizleri ne durumda diye merak ediyor.

Banka konut kredisi faiz oranları 2015 yıl sonu yaklaşırken puan artışı veya puan indirimine henüz girmiş değil. Konut kredisi fai oranları yıl sonuna girilirken stabil durumda. Konut sektöründe yaşanan olumlu hava satışlara etki ederken, bankalar tam olarak faizlerde indirim sinyali vermiş değil. 

Seçim sonrasında yaşanan olumlu havanın etkileri devam ederken, konbuta yatırım yapmak isteyenlerin en büyük argümanı ev kredilerinde aynı havanın estiği söylenemez. Tüketici yeni bir konut almak için bankaların faiz oranlarını yakından takip etmeye devam ediyor. Konut alacakların ve konut üreticilerinin beklentileri kredi anlamında puanların 1'in altına inmesi yönünde. Yıl sonu gelmesine rağmen bankalar pozisyonlarında pek bir değişiklik yapmadı, tüketici kredilerine yüklenen kreditörler ev kredisine uzaktan bile bakmadı. Yeni yılla birlikte bir hareketlilik bekleyen sektör temsilcileri, konut satışlarında yükseliş kredilerde ise faiz indirim beklentilerini sürdürüyor.

Konut kredisi faiz oranları yılın son haftasına girildiğinde ne durumda. Banka konut kredisi faiz oranlarına ilişkin güncel konut kredisi faizleri son rakamları EmlakPencerem.com da.

Konut kredisi kullanımında ibreler yukarı yönlü harekete geçerken, 2015'in son haftasına kredi faizleri hangi rakamlarla girdi. Bankalar faiz oranlarını düşürmeye 2016'da devam edecek mi? Konut kredisi banka faizlerinde 2015'in son raporu Emlak Pencerem farkıyla haberimizde.

Seçim sonrası 2015 konut kredilerinde ve konut satışlarında yaşanan hareketlilik senenin son günlerine kadar devam edecek gibi. Bankalar her ne kadar kredi faizlerinde 2016'ın ilk ayının sonuna kadar bir hareketlilik beklemese'de kredi kullanımında yukarı yönlü bir hareketlilik var. Bu durum uygun markalı konut projelerin lansman dönemlerinde uyguladıkları avantajlı fiyatlarına bağlanıyor.

Kredi kullanmak isteyenler buraya dikkat! Hangi bankadan kredi kullanmalısınız? Kredi kullanırken faiz oranlarına bakmayı sakın unutmayın... Bankaların son faizlerine ilişkin rakamlar bu satırın hemen altında. Hangi banka ne kadar faiz oranı uyguluyor, kredi faizlerinde son durum.

Gelir durumunuzun iyi olması veya olmaması bazı durumlarda önem arz etmemektedir. Özellikle ani gelişen durumlar veya toplu bir para olduğunda her ne kadar bir durumunuz iyi olsa da birikmişiniz yok ise oldukça sıkıntı bir durumdur. Bugün bankaların sunduğu kredi teklifleri sayesinde toplu bir şekilde para alıp, ihtiyacınızı giderdikten sonra belirli taksit ve uygun fiyatlar ile geri ödeme yapabilirsiniz.

Araba almanız, ev almanız ,arsa almanız gibi durumlarda mutlaka toplu bir şekilde büyük meblağ paralar vermeniz gerekir. Ancak durumunuz buna uygun ancak taksitli bir şekilde almak, elinizde toplu paranın olmaması durumunda yaşayacağınız sıkıntıya en büyük çözüm banka kredileridir.

Mevcut çalışma durumlarınıza göre ihtiyaç kredisi, araç kredisi, ev kredisi gibi bir çok krediyi çekip, uygun fiyat ve belirleyeceğiniz taksit sayıları ile rahatça ödeyebilirsiniz. 

Düşük miktarlar veya herhangi bir ihtiyacınızda çekebileceğiniz en uygun kredi türü İhtiyaç Kredisidir. Çünkü herhangi bir şekilde aldığınız ürünü bankaya hipotek ettirmez ve hiçbir şekilde rehin koydurmazsınız.  

Uygulatacağınız taksit ve faiz oranları ile ihtiyaç kredinizi çekerek aylık zamanlarda geri ödeme yapabilirsiniz. 

7 haziran seçimlerinden sonra oluşan kararsız tutum yüzünden yükselen faizler, 7 kasımdan sonra bir rahatlamaya bırakmakla beraber ortalama rakamların biraz üzerinde faizler durdu ve alımlara açık bir şekildedir.  Bir çok banka  artık kredi verirken, işlem masrafı, dosya masrafı gibi masrafları almazken çekeceğiniz kredi limitine bağlı olarak hayat sigortası da yapmamaktadır. 

Bankalar son dönemlerde düşük rakamlı ihtiyaç kredileri için ise düşük faiz oranları belirleyerek, tüketiciye destek olmak istiyor. Özellikle 9 taksitli ihtiyaç kredilerinde çok cüzi faiz oranı, cazip görünüyor.

Konuya ilişkin diğer haberler!

- DenizBank konut kredisi için düğmeye bastı! Mortgage Hizmet Merkezi’ni açtı

Denizbank Konut kredisi konusunda yeni bir girişime el attı ve Mortgage Hizmet Merkezi’ni açtı. Denizbank Mortgage Hizmet Merkezi nedir, nasıl hizmet verir, avantajları neler? Tüm ayrıntılar haberimizde.

DenizBank, Türkiye’de bir yeniliğe daha imza atarak, konut kredisi kullanacak müşterilerine daha hızlı, kaliteli hizmet sunabilmek ve Emlak Ofisleri ile işbirliklerini geliştirmek amacıyla ilk ‘Mortgage Hizmet Merkezi’ni İstanbul Esenyurt’ta açtı.

Sahip olduğu finansal portal anlayışıyla müşterilerinin beklentilerini dikkate alan ve bu doğrultuda yenilikçi finansal çözümler sunan DenizBank bir ilke daha imza atarak Mortgage Hizmet Merkezi’ni açtı. Konut kredisi kullanacak müşterilerine nitelikli hizmet sunmak ve Emlak Ofisleri ile güç birliğini geliştirmek amacıyla kurulan “Mortgage Hizmet Merkezi” çalışmalarına başladı.
DenizBank, hayalindeki eve sahip olmak veya yatırım amacıyla ev satın almak isteyen müşterilerine özel olarak sunduğu “Ortak Mortgage Konut Kredisi” ile herkesi ev sahibi yapıyor.

DenizBank, “Ortak Mortgage Konut Kredisi” kapsamında müşterilerinin, diledikleri kişi ile birlikte, ister yatırım, ister oturum amacı ile ortak tapulu konut sahibi olmasına destek veriyor.

7 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilen ve katılımın yüksek olduğu açılışta konuşan DenizBank Konut & Taşıt Finansmanı Grup Müdürü Hakan Varol şunları kaydetti; “Hayatın her alanında, uzman kadrolarımız ile birlikte müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın yanında olmayı hedefliyoruz. Bu amaçla, Türkiye’de en hızlı gelişen ve konut kredisi talebinin en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Esenyurt’ta ilk ‘Mortgage Hizmet Merkezi’ni açmanın gururunu yaşıyoruz. Sadece Konut ve Kentsel Dönüşüm Kredilerine odaklı özel bir ekip ile hem müşterilerimize hem emlak ofislerine daha hızlı ve daha etkin hizmet vereceğiz. DenizBank dün olduğu gibi bugün ve yarın da müşterileri ve iş ortakları ile güçlü ilişkilerini artırarak devam ettirecek.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum