2018 Ocak ayı kira artış zammı ne kadar? Kiracı ve ev sahipleri ne yapacak? Hatice Kolçak CNN Türk'e anlattı

Kira artış oranı 2018 Ocak ayında uygulanacak ve yeni yıl boyunca devam edecek. Ev sahipleri ve kiracıları kara kara düşündren kira artışı 2018'de oldukça yüksek. Peki ne yapmalı? EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, Cnn Türk'te bu sorunun yanıtını verdi.

2018 Ocak ayı kira artış zammı ne kadar? Kiracı ve ev sahipleri ne yapacak? Hatice Kolçak CNN Türk'e anlattı
Editör: Hakan A.
05 Ocak 2018 - 12:51

Kira artışı hesaplaması ve Ocak 2018 kira artışı yapılacak zam miktarı açıklandı. Yeni yıl 2018'e girilirken ev sahibi ve kiracılara kötü haber! 2018 yılında geçerli Ocak ayında kira sözleşmesini yenileyecekler Yi-ÜFE'ye göre ödeyecekleri kira artış oranı belli oldu. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Ocak 2018 - İstanbul

Her yıl 1 senelik kira sözleşmesi yenilenirken, 2018 yılı ocak ayında sözleşme yenileyecekler yüksek miktarda kira artışı yapacak. hal böyle olunca kiracılar da yeni ev arayışına giriyor. 2018 Ocak ayına girilirken, açıklanan son enflasyon oranları yeni yılda kira zammı yapacakları üzdü. Yüksek olan kira artışı şimdiden ev sahipleri ile kiracıların arasını açan önemli nedenlerin başında geldi.

Kira artışı Ocak ayında ne kadar geldi? Kaç TL kira zammı yapılacak? Bu soruların yanıtını EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, CNN Türk ekranlarında cevapladı. Kiracı v eev sahibi olan milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren kira artış oranı 2018 Ocak ayında 15.82 olarak açıklanması her iki tarafıda kara kara düşündürmeye başladı. İşte nedeni...

Hatice Kolçak'ın CNNTürk açıklamalarını ise buradan izleyebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ın CNNTürk açıklamalarını ise buradan izleyebilirsiniz.

Ocak ayında yapılacak kira artışı zammına ilişkin tüm detaylara buradan haberimizden okuyabilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum