2019 Bütçesi belirleniyor

Meclis'te en renkli görüntülerin yaşandığı 2019 Bütçe görüşmeleri için geri sayım başladı. 2019 yılı Bütçesinin belirleneceği görüşmeler Meclis Genel Kurulu'nda bugün öğleden sonra başlayacak.

2019 Bütçesi belirleniyor
Editör: Hakan A.
10 Aralık 2018 - 08:34

2019 yılı Bütçesinin belirlenmesine ilişkin Maraton bugün start alıyor. Türkiye'nin 2019 yılı bütçesi belirlenecek. Meclis gündemine bugün öğle saatlerinde gelecek olan 2019 yılı bütçe görüşmeleri uzun süreli bir maraton olarak geçtiğimiz yıllarda yaşanan renkli görüntüleri aratmayacağı kaydedildi. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 10 Aralık 2018 - İstanbul


2019 Merkezi Bütçe Kanun Teklifi’nin görüşmeleri için TBMM, 10 Aralık Pazartesi günü saat 13.00’de toplanarak ilk Bütçe görüşmeleri başlamış olacak. 2019 yılı Bütçesinin belirlenmesi amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda görüşmeler bugün itibariyle başlıyor. Gözler Meclis Genel Kuruluna çevrilecek ve günler sürecek 2019 yılı bütçe belirleme görüşmelerinde olacak.

Binali Yıldırım 2019 Bütçe görüşmelerini yönetecek

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Beldiye Başkanı adayı olarak adı sıkça gündeme gelen Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın 2019 Bütçe görüşmeleri yöneteceği son oturum olacağı ifade ediliyor.

2019 yılı Bütçesinin Meclis gündemine taşınmasıyla ilk olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından bütçe sunum konuşması gerçekleştirilecek.

Hemen peşinden ise bütçenin tümü üzerine görüşmeler start almış olacak. Meclis Genel Kurulu’nda sırasıyla, HDP, CHP, MHP, İYİ Parti ve AK Parti gruplarının temsilcilerine birer saat söz verilecek. CHP ve İYİ Parti tek temsilci ile bu hakkı kullanacak, diğer partilerde ise, iki temsilci 60 dakikalık süreyi paylaşarak 2019 yılı Btçe görüşmeleri devam edecek.

İlk gün görüşmeleri bütçe teklifinin maddelerine geçiş oylamasıyla sona erecek. 11 Aralık’tan itibaren de Genel Kurul’da bakanlık ve kurum bütçelerine ilişkin oturumlar gerçekleştirilecek. Yapılacak olan görüşmelere ayrıca bürokratların da katılabileceği kaydedildi. 

Meclis Başkanı Yıldırım, 21 Aralık tarihinde 2019 yılı bütçesinin belirlenmesi sonrasında Meclis'te kapanış oturumunda son kez TBMM Başkanı sıfatıyla Genel Kurul’u yönetmiş olacak.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum