2019'da birinci dereceye yükseltilen Hakim ve Başkanların tam listesi

HSK tarafından 2019'da birinci dereceye yükseltilen Hakim, Cumhuriyet Başsavcı ve Savcıları İdari yargı Hakimlerine ilişkin isim listesi yayımlandı. İşte isim isim birinci dereceye yükseltilen isimler...

2019'da birinci dereceye yükseltilen Hakim ve Başkanların tam listesi
Editor: Gökay Demirezen
15 Ocak 2019 - 07:07

Adli yargı hakimlerine ilişkin yılın son gününde alınan kararla birinci sınıfa ayrılma incelemesi kapsamında yüzlerce Hakim ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanları'nın isim listesi yayımlandı. İsmi bu listede olmayanlar için HSK'dan inceleme için 30 günlük süre başladı. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 15 Ocak 2019 - İstanbul


Türkiye'nin pek çok ilinde faal görevli olarak birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak olan çok sayıda hakim ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı isim listesi bu sabah Resmi Gazete ile duyuruldu.

İlgili Karar kapsamında, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığı, Birinci dereceye yükselmiş olup 31/12/2018 tarihi itibariyle birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak olan adli yargı Hakim, Cumhuriyet Başsavcı ve Savcıları İdari yargı Hakimlerinin adlarını belirten liste yayımlandı. Aralık 2018 döneminde birinci dereceye yükselme incelemesine girecek olanlar listeye dahil edilmemiştir. 

Birinci dereceye yükseldikleri ve sürelerini bitirdikleri halde bu listede adlarını göremeyenler yayım tarihinden 1 ay içinde Hakimler ve Savcılar Kuruluna yazılı olarak başvurmak sureti ile durumlarının incelenmesini isteyebilecekler.

15 Ocak tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan ilanı ayrıntılarını görmek için tıklayın.