2019'da geçerli televizyon, tablet, bilgisayar cihazlarında taksit sınırları

Türkiye genelinde satılan bazı elektronik ürünlerine ilişkin taksit sınırlarında alt ve üst limitler yeniden belirlendi. 2019 yılında geçerli uygulanacak olan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar değiştirildi işte son dakika haberin ayrıntıları.

2019'da geçerli televizyon, tablet, bilgisayar cihazlarında taksit sınırları
Editör: Hakan A.
18 Ocak 2019 - 08:43

Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik kapsamında fiyatı 3 Bin TL'nin üzerinde olan ses ve görüntü hizmetlerinde üç ay, fiyatı 3.500 TL üzerinde olan ürünlerde altı ay, fiyatı 3 Bin TL altında olan cihazlarda ise dokuz ay taksit uygulanmasına dair yönetmelik yayımlandı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 18 Ocak 2019 - İstanbul


Ticaret Bakanlığından: PERAKENDE TİCARETTE UYGULANACAK İLKE VE KURALLAR HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

18 Ocak tarihli Resmi Gazete'de yer alan yönetmeliğe dair ayrıntıları okumak için tıklayınMADDE 1 – 6/8/2016 tarihli ve 29793 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğin 12/B maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(2) Birinci fıkradaki süre; ses ve görüntü sistemleri satışları ile fiyatı üç bin Türk Lirasının üstünde olan televizyon satışlarında üç ay, bilgisayar ve tablet bilgisayar ile fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasının üzerinde olan cep telefonu satışlarında altı ay, fiyatı üç bin Türk Lirasının altında olan televizyon satışlarında dokuz ay olarak uygulanır.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Ticaret Bakanı yürütür.

YORUMLAR

  • 0 Yorum