2019 Mekansal Strateji Planı

Türkiye genelinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde Mekansal Strateji Planı ile sağlıklı yatırımların önü açılacak.

2019 Mekansal Strateji Planı
Editor: Hakan A.
21 Ocak 2019 - 08:02

Türkiye genelinde sağlıklı yatırım ve planlama için çalışma başlatan Bakanlık önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda 2019 yılında başlatılacak Mekansal Strateji Planı ile sağlıklı yatırımların önü açılacak.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Ocak 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2023 yılı hedefleri kapsamında Ülke genelinde Çevre ve Şehirciliğin Geleceğine İlişkin İstişare Toplantısında alınan kararları bir bir hayata geçirmeye başlıyor. 

Mekansal strateji planı tamamlanıyor

Mekansal strateji planı sayesinde, tarım ve turizm arazileri korunarak, çevreye ve doğaya karşı duyarlı yeni sanayi alanları oluşturulacak ve ekonomiye katkı sağlanacak. 2023'e gelindiğinde tüm illerde makro ve mikto düzeyde mekansal planlamalar hazırlanacak. Tüm yatırımların bu plan çerçevesinde hayata geçirilmesi sağlanacak. Bu kapsamda çevreye duyarlı sanayileşenin de önü açılmış olacak.

Yine bunun yanında, ilgili tüm kanunların çatısı mahiyetinde olacak, değer esaslı uygulamalardan yatay yapılaşmaya, sürdürülebilirlikten şeffaflığa kadar tüm alanlarda yeni şehircilik vizyonuna uygun olarak 3194 sayılı imar kanununda koklü değişikliğe gidileceği kaydedildi.

2023 mekansal strateji planı

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum