2019 Teknofest nerede, ne zaman yapılacak?

İlki 2018 yılında gerçekleştirilen dev organizasyon Teknofest 20149 için resmi tarih açıklandı. Tanıtım toplantısı gerçekleştirilen Teknofest bu nerede, ve ne zaman yapılacak?

2019 Teknofest nerede, ne zaman yapılacak?
Editör: Hakan A.
14 Şubat 2019 - 08:27

500 Bin kişi tarafından ziyaret edilen Türkiye'nin gurur kaynağı dev organizasyon Teknofest 2019 için ayrıntılar belli oldu. 2018 yılında ilki gerçekleştirilen Teknofest Yeni Havalimanı'nda gerçekleştirilmişti. 2019 yılında  ikincisi düzenlenecek  olan Teknofest için özel bir tanıtım toplantısı yapıldı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 14 Şubat 2019 - İstanbul


Dünya'nın sayılı Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali olarak ilki 2018'de gerçekleştirilen  İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülüğünde 2019 Teknofest için organizayon ayrıntıları düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

2019 Teknofest ne zaman yapılacak?İlki 2018 yılında Yeni Havalimanı'nda yapılan dev festival bu yıl 17-22 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan TEKNOFEST 2019, bu yıl kapatılacak olan Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek.

TEKNOFEST, dünyanın bir numarası olacak

Toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, "Yarınların teknolojisini tasarlayacak, üretecek ve yönetecek gençlerin bugünün kamu görevlileri olarak bizleri; önlerinde duran değil, yanlarında duran, destek olan olarak anmasını istiyoruz. Ülkemizin geleceği, bilim ve teknoloji alanında ilerlemesi için gençlerimize her türlü desteğe hazırız. TEKNOFEST, dünyanın bir numarası olacak" dedi.

Havacılık ve uzay alanında geleneği çok eskiye dayanan bir medeniyetin çocuklarıyız diyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar,"Takiyüddin, Hezarfen Ahmed Çelebi, Lagari Hasan Çelebi, Kirkor Divarcı, Nuri Demirağ ve Vecihi Hürkuş gibi önemli isimler büyük çalışmalar ortaya koydular ancak bu çalışmalar o dönemki sistemin engeline takıldı. Şimdi TEKNOFEST'te tohumlanacak fikirlerin filizlenmesiyle açığımızı kapatıp dünyanın önüne geçmek için çalışıyoruz. Amacımız; ülkemizi yüksek teknoloji, havacılık ve uzay alanlarında zirveye taşıyacak gençlerimizin çalışmalarıyla toplumsal bir dönüşüm sağlamak. Gençlerin, bu yarışmalara katılmaları ve somut projeler üretmeleri çok önemli. Bundan 5-10 yıl sonra bu yarışmalara katılan gençlerimiz, Türkiye’nin en önemli teknoloji girişimlerini kuran, en kritik projeleri hayata geçiren ekiplerde yer alacak inşallah. Bunu hep birlikte göreceğiz” ifadelerini kullandı.

TEKNOFEST İÇİN SON BAŞVURU 28 ŞUBAT!

Geçtiğimiz yıl İstanbul Yeni Havalimanı’nda ilki gerçekleştirilen TEKNOFEST, 550 bini aşkın ziyaretçi ile dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci havacılık etkinliği oldu. 17-22 Eylül tarihleri arasında bu sene ikincisi düzenlenecek festivale Atatürk Havalimanı ev sahipliği yapacak. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite ve üstü eğitim düzeylerinde gerçekleştirilecek yarışmalarda yapay zekadan uçan arabaya, otonom sistemlerden uzay teknolojilerine kadar toplam 15 farklı kategori yer alıyor. Toplam 2 milyon TL’ye varan ödüllü yarışmalar için son başvuru tarihi 28 Şubat 2019. Vatandaşların katılımı ise ücretsiz olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum