2020 başı hizmete girecek Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nda flaş gelişme

İstanbul'un önemli metro hatları arasında yer alan, tamamlandığında 8 ilçeyi birbirine bağlayacak olan Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro çalışmalarında önemli gelişmeler yaşanıyor. Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey (M7) Metro Hattı ne zaman açılıyor, hangi duraklar, istasyonlar var?

2020 başı hizmete girecek Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nda flaş gelişme
Editör: Hakan A.
04 Kasım 2019 - 18:20

İstanbul'da son yıllarda oldukça büyük bir hızla metro çalışmalarına yenileri eklenmeye devam ediliyor. İstanbul Avrupa yakası için kritik öneme sahip Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu için geri sayım başladı. Dev projede çalışmalar hızla devam ederken, tünel çalışmalarının sonuna gelindi. Peki Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu ne zaman açılacak? 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 4 Kasım 2019 - İstanbul


İstanbul'un metro hatlarına bir yenisi daha eklenmek üzere. Yapımı uzun süredir devam eden Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey arasında çalışacak olan Metro için resmen geri sayıma başlandı. Tamamlandığında toplamda 8 ilçeyi birbirine bağlayacak olan metro hattında son hız tünel çalışmaları devam ediyor.

İlki Üsküdar-Çekmeköy hattı üzerinde kullanıma sunulan sürücüsüz metro hatlarının en yenisi Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nda hayata geçirilecek. Dev metro hattında tünel kazma çalışmaları tamamlandı. Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu açılış için gün saymaya başladı. Konuyla ilgili önemli açıklama geldi. Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nda tünel çalışmalarının tamamlandığı gelen son dakika haberleri arasında. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, tüm tünellerinin tamamlanması sebebiyle, 6 Kasım Çarşamba günü tören düzenleneceği belirtildi.

Tam otomatik sürücüsüz olarak inşa edilen metronun, 24,5 kilometre uzunluğunda ve 19 istasyon olarak İstanbulluya hizmet vermesi planlanıyor. 

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey (M7) Metro Hattı ne zaman hizmete girecek?

Büyük bir hızla inşaat çalışmaları sürdürülen Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey (M7) Metro Hattı projesi kapsamında tünel çalışmaları tamamlanırken, hattın ne zaman açılacağı ise büyük merak konusu. Konuyla alakalı edinilen bilgiye göre Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey (M7) Metro Hattı 2020 yılının başlarında bir kaç ay içerisinde İstanbulluya hizmet vermeye başlayacak.

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey (M7) Metro Hattı

Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar'ı birbirine bağlayacak olan Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey (M7) Metro Hattı, 5 ayrı noktada diğer raylı sistemlere entegre olarak; Kabataş İstasyonunda, Kabataş-Taksim Füniküler (F1) hattı ve Eminönü-Kabataş Tramvayı (T1) ile Mecidiyeköy İstasyonunda Yenikapı-Hacıosman Metro (M2) hattı ile Karadeniz Mahallesi İstasyonunda Topkapı-Sultançiftliği (T4) hattı ile Mahmutbey İstasyonunda Bağcılar (Kirazlı)-Başakşehir Metro (M3) hattlarından erişim sağlanableceği kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum