2020 Hac ücretleri kaç TL'den başlıyor?

Kura çekilişi tamamlanan Hac 2020 programı kapsamında fiyatlar ne kadar? Hac yapacaklar için güncel fiyat listesi ve diğer detaylar. Diyanet Hac ücret tarifesi ve özel turizm firmalarının Hac organizasyonları ile ücret tarifelerini görmek için tıklayın.

2020 Hac ücretleri kaç TL'den başlıyor?
Editör: Hakan A.
11 Ocak 2020 - 20:19

Hac yapmak için sırada bekleyen milyonların bekleyiş 10 Ocak tarihinde gerçekleştirilen Hac kura çekilişli ile son buldu. Şimdi ise Hacca gidecekler için Hac 2020 fiyatları merak ediliyor. Peki en uygun Hac fiyatı kaç liradan başlıyor?

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 11 Ocak 2020 - İstanbul


2020 yılı için Hac yapacakları yakından ilgilendiren fiyat tarifesi ne kadar, kaç liradan başlıyr? En ucuz Hac fiyatı ile en pahalı Hac fiyatı 2020 yılında kaç TL?

Bu yıl Hacca gidecek 80 bin'den fazla vatandaş için şimdi hesap zamanı. Hac ücretleri en çok arananlar arasında. BU konuda Diyanet ve özel sektörden Turizm firmaları tarafından hizmet veriliyor. Dileyen Hacı adayları Diyanet aracılığı ile, dilenyenler ise özel şirketler aracılığı ile Hac vazifesini yerine getirmek amacıyla ödeyeceği ücretlerle birlikte Hac yapabilecekler. Peki en uygun Hac ücreti ne kadar? İşte ayrıntılar...Hacı olmak için kuraya katılanlar için büyük heyecan sona erdi. 2020 yılında Hac yapma hakkı kazanan, kura ile belirlenen 83 bin 430 Türk Hacı adayı büyük bir heyecanla kutsal topraklara Hac farzını yerine getirmek amacıyla gitmeyi beklemeye başladı. Kesin kayıt işlemlerinin yapılması ile birlikte büyük bekleyiş Hac gidiş tarihine kadar beklenecek. 

İşte Hac yapmak isteyen kurada adı çıkanları bekleyen ücretler! Diyanet Hac işlerinde her konuda Türk Hacıların büyük yardımını görüyor. Vatandaşlar çoğu zaman Hac yapmak için Diyaneti tercih etmeye devame diyor. 2020 yılı Hac için Diyanet en çok tercih edilen olacak. Liyakatlı ve başarılı görevliler rehberliğinde usul ve adabına uygun ibadet, Hac yolculuğunun manevi bir yenilenmeye vesile olması amacıyla irşat ve rehberlik, Allah’ın misafirleri olan hac yolcularına hizmet etmeyi
şeref olarak kabul etme,  Hac hizmetlerini “emanet ve sorumluluk” bilinciyle yerine getirme, Güvenli ve huzurlu bir yolculuk, Rahat ve müreffeh bir konaklama, Tecrübeye dayalı kaliteli ve nitelikli hizmetler gibi pek çok fayda Diyanet tarafından hacı adaylarına itina ile sunuluyor. Kesin kayıt işlemleri için Hacı adayları 13-24 Ocak 2020 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. Diyanet bu sene 2 tür oda seçeneğini Hac yapmak isteyenlere sunuyor. 


A Oda Tercihli

2 Kișilik Oda
3 Kișilik Oda
4 Kișilik Oda

A-ODA TERCİHLİ KONAKLAMA ve ÜCRETLERİ

TERCİH GRUBU 1 KİŞİLİK KONAKLAMA ÜCRETİKONAKLAMA
2 KİŞİLİK ODA 20.700 SAR
3 KİŞİLİK ODA 18.400 SAR
4 KİŞİLİK ODA 16.400 SAR

 4.600 SAR 12.000 SAR 13.450 SAR


KONAKLAMA SÜRESİ

•     Konaklama süresi otel ve uçak programına göre belirlenecektir.

B- OTEL TERCİHLİ

Otel 1/A
Otel 1/B
Otel 1/C
Otel 2/A
Otel 2/B

2020 hac tarifesi diyanet

B-OTEL 1 TERCİHLİ KONAKLAMA ve ÜCRETLERİ
1- OTEL 1/A
•    Mekke-i Mükerreme’de: Swiss Maqam
• Medine-i Münevvere’de: Oberoi
TERCİH GURUBU 1 KİŞİLİK KONAKLAMA ÜCRETİ
2 KİŞİLİK ODA 3 KİŞİLİK ODA
OTEL 1/A 43.950 SAR 41.000 SAR

hac ücret tarifesi konaklama diyanet

2- OTEL 1/B
•    Mekke-i Mükerreme’de: Hilton Convention
• Medine-i Münevvere’de: Hilton
TERCİH GURUBU 1 KİŞİLİK KONAKLAMA ÜCRETİ
2 KİŞİLİK ODA 3 KİŞİLİK ODA
OTEL 1/B 41.750 SAR 39.250 SAR

hac ücretleri 2020

2020 yılı Hac vazifesini Diyanet ile yerine getirmek isteyenler için tüm ayrıntılara buradan erişebilirsiniz.

Özel firmaların etkinliği büyük Hac ücretleri özel turizm firmalarında değişiklik gösterebiliyor.

Bir Hac firmasının fiyatları şöyle;

TÜM HAC ÖDEMELERİ DİYNET İŞLERİ BAŞAKANLIĞININ HESABINA RİYAL OLARAK YATIRILACAKTIR.

2 Lİ ODA=5520 $

3 LÜ ODA=4907 $

4 LÜ ODA=4373 $Önemli hatırlatma: Hac yapmak isteyen vatandaşların dolandırılmaması için bu notu düşme gereği duyuyoruz. Hac vazifenizi özel turizm şirketleri ile yapmak isteyenler mutlaka firmaya ait Hac kayıt yetki belgesini sormalıdırlar. Bu belgenin gerçek olup olmadığını Diyanet üzerinden teyit ettikten sonra kalan işlemleri yapmanız önemle rica olunur.
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum