2020 konut satış beklentisi yükseldi

Gayrimenkul sektörüne ilişkin 2020 yılı öngörülerini belirten Yazıcı, konut satışlarının yeni yılda artacağı görüşünde.

2020 konut satış beklentisi yükseldi
Editör: Hakan A.
02 Ocak 2020 - 10:53

Konut satışlarında 2019 yılının durağan geçiyor görünümü sonrasında yılın sonunda 1 Milyon 400 bin rakamına erişmesi ile birlikte 2020 hedefleride arttı. Uzmanlar konut satışlarında 2020 yılının daha verimli geçeceği görüşünde.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 02 Ocak 2019 - İstanbul


EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, gayrimenkul sektörüyle ilgili 2020 yılı beklentilerini paylaştı. Gayrimenkul fiyatlarının şu anda dip seviyede olduğunu, bu nedenle artık bir mülkün satın alma fiyatının, o mülkün yeniden inşa etmenin altına indiğine dikkat çeken Yazıcı, “Bundan daha gerisini beklemiyoruz, buradan daha geriye gidiş artık çok zor, gayrimenkul üreticisi artık yeni imalat fiyatları ile ürünü yerine koyabilmekten çok uzakta, sektörün dönüş çizgisindeyiz” dedi.  

Yazıcı sözlerine; “Bu yılın ikinci yarısından sonra gerçekleşen konut kredisi faiz indirimiyle başlayan gayrimenkul sektöründeki bu olumlu havanın süreceğini tahmin ediyoruz. Hatta 2020 yılında konut satışlarının bir miktar da olumlu olacağını düşünüyoruz. Dönem dönem durgunluklar, sıkıntılar yaşansa da konut ihtiyacı devamlılık gösteriyor” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum