2020 silah taşıma ruhsat harcı ne kadar?

Yeni yıl 2020'de silah ruhsatı almak isteyenler dikkat! Taşıma ruhsatı almak için ödenecek ruhsat harcı ücretleri zamlı tarifesi yayımlandı.

2020 silah taşıma ruhsat harcı ne kadar?
Editör: Hakan A.
30 Aralık 2019 - 07:17

Taşıma ruhsatlı silah sahiplerinin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. 2020 yılına girilirken, taşıma ruhsatı almak isteyen vatandaşlar için zamlı tarife ile silah ruhsatı alabilecekler. Peki yeni yıl 2020'de silah ruhsatı harcı ne kadar oldu?

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 30 Aralık 2019 - İstanbul


Can güvenliği nedeniyle veya bazı meslek sahipleri tarafından tercih edilen taşıma ruhsatlı silah alımlarında ödenmesi gereken harçlara 2020 zamlı güncelleme yapıldı. Vergi, harç ve cezalar için yeni yıl zamlı tarife ile 1 Ocak sabahı işlemeye başlayacak.

Taşıma ruhsatlı silah sahiplerini yakından ilgilendiren silah harç ücretleri yeni yıl ile birlikte zamlı olarak vatandaşın karşısına çıkıyor. Cep yakacak olan vergi ve harç cezalarına ilişkin ayrıntılar belli oldu. Peki silah ruhsatı almak isteyenler ve ruhsat sahipleri yeni yılda kaç lira silah harcı ödeyecek? Silah Ruhsatı İşlemleri ve Harç Zammı Ne Kadar oldu?

Pek çok kalemde yapılan zamlarla birlikte 2020'de silah ruhsatı harçlarına zam yapılacak. Yıl başı itibariyle uygulanacak olan zamlı harç ücretleri tahmini bedeli ise belli oldu. Emflasyon zamları ile birlikte yeni yılda uygulanacak olan silah taşıma harcı için uygulanacak olan bedel yaklaşık olarak belirlenmiş oldu. Bu kapsamda 5 yıllık Silah taşıma ruhsatı için ödenecek harç 2019'da 1819 TL iken 2020'de ise 2229 TL

2019'da harç ücretleri kaç TL olarak uygulandı? 

 5 Yıllık taşıma ruhsatı harç ücreti 1.819,90 TL (2020 yılı için ön görülen harç ücreti 2.229 TL)

Taşıma 5 Yıl 5.687,00 TL

Yivli av tüfeği bulundurma ruhsatı 5 Yıl 1.819,90 TL

Yivli av tüfeği taşıma ruhsatı 5 Yıl 5.687.00 TL

Yivsiz tüfek ruhsatnamesi 5 Yıl 44,10 TL

* Harç ücretleri her yıl ocak ayında maliye bakanlığınca yeniden düzenlenmektedir. Yeni yıl 2020 Ocak ayı başı itibariyle harç ücretleri resmi olarak açıklanacaktır.


Silah Ruhsatı İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Her yıl güncellenen silah ruhsatı alma bilgilerini merak edenler için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından resmi internet sitesinden genel bilgiler paylaşılıyor. Daha fazla bilgi almak için egm.gov.tr üzerinden veya buradan ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Bu bilgiler ilginizi çekebilir!

2020 yılını kapsayan vergi, harç ve ceza ücretleri ne kadar oldu? 

2020 itibariyle Motorlu Taşıt Vergisi (MTV), Emlak Vergisi, pasaport ve ehliyet harçları, trafik cezaları ve yurt dışından getirilen cep telefonu için ödenecek harç ücretleri yeniden değerleme oranları için uygulanacak olan pek çok harçlar Ekim enflasyon rakamlarına göre yeniden belirlendi. 2020 senesinde vergi, harç ve cezaları oldukça fazla cep yakacak. Peki Maliye Bakanlı tarafından belirlenen harç ve oranlar ile bazı cezalara ödenecek ücretler enflasyona göre ne kadar olacak, ne kadar ödenecek?

İşte zamlı tarife listesi...


Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum