2020 TOKİ 100 Bin konut kura çekiliş tarihleri ne zaman?

Toplu Konut İdaresi 100 Bin sosyal konut başvuruları tamamlandı. Vatandaş kura çekiliş tarihlerini merak ediyor. Peki TOKİ 100 bin konut kura çekiliş tarihleri açıklandı mı, ne zaman yapılacak.

2020 TOKİ 100 Bin konut kura çekiliş tarihleri ne zaman?
Editör: Hakan A.
16 Ocak 2020 - 10:52
100 Bin sosyal konut satışını 15 Ocak tarihinde tamamlayan TOKİ, başvuru yapılan iller için kura çekiliş tarihlerini belirlemek için düğmeye bastı. TOKİ 100 Bin sosyal konut projesinde başvuru yapılan evler için kura çekiliş takvimleri ne zaman belli olacak, hangi ilde kura çekiliş tarihleri ve ne zaman yapılacak sorularının yanıtı haberimizde.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri - 16 Ocak 2019 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 100.000 sosyal konut projesi kampanyasını tamamladı. Her yıl olmak üzere, durum ve şartlara bağlı olarak 100 Bin sosyal konut üretimi ve satışı devam edecek. 2020 yılı ilk olan 100 Bin sosyal konutları için rekor başvuru yapıldı. Vatandaş e-Devlet ve bankalar üzerinden başvurularını gerçekleştirdi. Şimdi ise sıra kura çekilişlerinde. Vatandaş büyük bir heyecanla kura çekiliş tarihlerinin açıklanmasını bekliyor. 

Her sene 50 bin ve üzerinde kout üreten, alt ve orta gelir grubu dışında, şehit aişleleri başta olmak üzere, gaziler, emeklileri ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi, 100 Bin sosyal konut kampanyasını tamamladı. 16 Aralık tarihinde başlayan başvurular, 15 Ocak tarihinde tamamlanırken, merak edilen en önemli konu kura çekilişlerine ilişkin ayrıntılar oldu. TOKİ 100 Bin sosyal konut kura çekilişi ne zaman yapılacak? İl ve ilçelerde başvuru yapan vatandaş 100 Bin sosyal konut çekiliş tarihlerini araştırıyor. 


TOKİ konut başvurularının tamamlanması sonrasında gözler kura çekilişlerinde. Hak sahipliklerinin belirlenmesi için yapılacak kura çekilişi işlemleri, her il ve ilçede, başvuru yapanlar arasında gerçekleştirilecek. Kura programı, TOKİ tarafından uygun günlerde tarihleri belirleniyor. Başvuru sahiplerine SMS yoluyla bildirilen kura tarihleri kısa sürede belirleniyor.

Kura tarihleri için Şubat ve Mart ayına dikkat!

TOKİ, 81 ili kapsayan sosyal konutlar için başvurularını tamamlamasıyla birlikte yavaş yavaş kura çekilişi tarihlerini açıklayacak. Başvuru yapan hak sahipleri, bağlı bulunan il, ilçelerde idare tarafından açıklanacak tarihlerde kura çekimi işlemleri düzenlenecek. Başvuru yapan hak sahipleri, ev sahibi olmak için son aşama olan kura çekiliş tarihlerini merakla bekliyor. Kura çekilişi ile 100 Bin sosyal konut sahipleri belirlenecek ve 1-2 yıl içerisinde yeni evlerinin tamamlanmasıyla birlikte konut teslimleri gerçekleştirilecek. Konuyla alakalı emlakpencerem.com editörünün edindiği bilgilere göre, 15 Ocak 2020 tarihinde sona eren TOKİ sosyal konut başvuruları ile birlikte kura çekiliş tarihleri netleştirme çalışmaları başlayacak. Şubat ayı itibariyle Mart ayı dahil 81 il ve ilçesinde kura çekilişleri tamamlanmış olacak. 100 Bin sosyal konut kura çekilişleri ile birlikte hak sahibi olmaya hak kazanan vatandaşların kura sonuçları belirlenmiş olacak.

TOKİ'den kredi açıklaması

"Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi" kampanyası çerçevesinde vatandaşlar, konut finansmanı KATILIM BANKALARI VE KAMU BANKALARI tarafından sağlanacağı kaydedild. Konut kredisi kullaacak vatandaşlar için kredi yeterliliği ne kadar sorgulanacak, idare krediler için nasıl yardım edecek, ev sahibi olmaya hak kazanacak vatandaşlar için gerekli destek sağlanacak.

Diğer yaşanan son gelişmeleri sitemizin TOKİ Haberleri kategorisinden, idareye ait resmi sosyal medya hesaplarından, TOKİ telefon hattı üzerinden ve resmi web sitesi toki.gov.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum