2020 Yapı Kredi Bankası kredi erteleme yapıyor mu, müşterilerini yanıltıyor mu, bu işlem nasıl yapılır?

Yapı Kredi Bankası'ndan kredi kullananan bireysel ve ticari müşteriler dikkat! Yapı Kredi 2020 kredi ertelemesi nasıl yapılır, hangi işlemlerle kredi erteleme isteğinde bulunulur? Banka Kredi ötelemesi yapıyor mu, yoksa yanıltıyor mu, işte başvuru yapanlara gelen erteleme cevabı...

2020 Yapı Kredi Bankası kredi erteleme yapıyor mu, müşterilerini yanıltıyor mu, bu işlem nasıl yapılır?
Editör: Hakan A.
24 Mart 2020 - 09:35
Banka kredisi kullananan milyonlarca vatandaşın takip ettiği 2020 kredi erteleme işlemleri pek çok bankada başladı. Koronavirüs nedeniyle bankalar krdileri ötelemeye, ertelemeye başlamış durumda. Peki Yapı Kredi Bankası'ndan kredi kullananlar için durum ne? Yapı Kredi 2020 kredi ertelemesi yapıyor mu? Yapı Kredi Bankası kredi ödemesi ertelemek isteyenlere hangi mesajı gönderiyor? Kredi ötelemesi Yapı Kredi Bankası ayrıntıları haberimizde....

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 24 Mart 2020 - İstanbul


Ticari, bireysel müşteriler için Yapı Kredi Bankası'ndan kredi ötelemesi yapmak isteyenler merakla bankanın nasıl işlem yaptığını öğrenmek istiyor. Bankadan kredi kullanan yüz binlerce vatandaş Yapı Kredi 2020 kredi ertelemesi yapmak için hangi aşamalardan geçileceğini bilmek, nasıl yapıldığını google üzerinden araştırıyor. Sizler için Yapı Kredi Bankası kredi ertteleme işlemini sorguladık ve haberimize ekledik.

Yapı Kredi Bankası için kredi erteleme haberi gece itibariyle medyada yer almaya başladı. İlk olarak Hükümet tarafından destek paketi ile koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşa destek sağlanan paket açıklandı. Bankalar ise bu destek paketine vatandaşın yanında yer alarak zor süreci birlikte atlatmak için elini taşın altına koymaya başladı.Yapı Kredi resmi internet sitesi üzerinde yapılan yazılı açıklama şöyle;

"Yapı Kredi, 'Ekonomik destek paketi ile müşterilerimizin yanındayız.' dedi

Küresel çapta tüm yaşamı etkileyen koronavirüs (COVID-19) salgını ile ilgili yaşanan süreçte, çalışanlarımız ve müşterilerimizin sağlığı için pek çok koruyucu önlemi hayata geçirdik. Şimdi de müşterilerimiz için “ekonomik destek paketi”ni devreye sokuyoruz.Buna göre:

30 Nisan’a kadar olan tüm bireysel ve ticari kredi ürünlerinin ana para, faiz ve taksit ödemelerinin, talep etmeleri halinde, mevcut koşullarla 30 Haziran’a kadar ötelenmesine imkan tanıyacağız.

Bireysel ve tüzel müşterilerimizin, günlük bankacılık ihtiyaçları ve ticari faaliyetlerini mevcut limitlerle destekleyecek ve gerekirse ek limit çıkarmak için çalışacağız.

Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi İnternet Şubesi ve ATM’lerden yapılacak EFT/havale ile kartsız para çekme/yatırma işlemlerinden 1 ay boyunca ücret almayacağız.


Yapı Kredi olarak bu zor dönemde de ülkemize ve milletimize sınırsız hizmet sunmak ve müşterilerimize destek olmak için var gücümüzle çalışmaya ve bu yolda gereken her tür ilave uygulamayı hayata geçirmeye devam edeceğiz."

2020 Yapı Kredi Bankası kredi erteleme yapıyor mu, müşterilerini yanıltıyor mu, bu işlem nasıl yapılır?

Kredi erteleme işlemi Yapı Kredi Bankası'nda nasıl yapılıyor?


Yapı Kredi Bankası 2020 yılı koronavirüs kredi erteleme işlemlerine başladı. 444 0 444 numaralı telefon hattını arayanlar kredi erteleme talebi bırakarak kredi ötelemesi işlemi başlatılıyor. 

İlk talep sonrası hızlı bir şejkilde olumsuz red mesaj geliyor!

Banka hızla kredi erteleme talebini reddediyor. Otomatik talep oluşturan banka,  kısa mesaj yolu ile "TARAFINIZA BİLDİRİLMİŞ OLAN GECİKMELİ KREDİ ÖDEMENİZ YAPILMAMIŞTIR. ÖDEMENİZİ BUGÜN YAPMANIZI RİCA EDERİZ"  olumsuz mesaj yollanıyor.

İlk gün dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor!

Yapı Kredi Bankası, kredi erteleme işleminde sistem olumsuz yanıt veriyor. Banka vatandaşı yanıltıyor mu, kredi erteleme yapacağını söyleyen Yapı Kredi neden taleplere olumsuz yanıt veriyor? 

Konuyla ilgili başvuru yapan vatandaş 444 0 449 numaralı kredi izleme hattını arayarak bilgi edinebiliyor. Burada müşteri hizmetleri tarafından sistemin henüz yeni olduğu, 23 Mart gecesi sistemlerin yapılandırılmaya çalışıldığını, talebin yeniden alınarak gün içerisinde geri dönüş yapılacağını ifade ediyor. Şayet yoğunluk nedeniyle arama yapılamazsa müşterinin arayarak, talebi hakkında bilgi edinebileceği ifade ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum