2020'ye kadar 13 yeni şehir hastanesi geliyor

Sağlık alanında Şehir Hastaneleri için yeni bir dönem başlıyor. Türkiye'nin sağlık alanında en büyük projelerinden birisi olarak bilinen şehir hastanelerine yenileri ekleniyor.

2020'ye kadar 13 yeni şehir hastanesi geliyor
Editor: Hakan A.
26 Eylül 2018 - 12:17

Türkiye'nin her yerine şehir hastaneleri gelmeye devam ediyor. Sağlık alanında önemli bir çözüm sunan Şehir Hastanelerinin sayılarının artırılması için çalışma başlatıldığı bildirildi. Türkiye geneli,nde 2020 yılına kadar 13 yeni şehir hastanesinin açılacağı kaydedildi.

Hükümet sağlık alanında yatırımlarını artırarak sürdürüyor. Vatandaşın en doğru yerde sağlık hizmeti alması, girdiği hastanede her türlü sağlık durumunu kontrol edilebileceği Şehir Hastaneleri bu konuda büyük bir rol üstlenmiş durumda. Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde hayata geçirilen Şehir Hastanelerine yenilerinin eklenmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Şehir Hastaneleri Koordinasyon Daire Başkanı Sayit Çelebi, 2020 yılına kadar 13 yeni şehir hastanesinin hayata geçirileceğini söyledi. Beş yıldızlı bir otel konforunda sağlık hizmeti veren Şehir Hastaneleri hakkında açıklamada bulunan Çelebi, "Sağlık Bakanlığı olarak tüm kamu hastanelerinde esasında nitelikli hasta odasını arttırma kararındayız ama şehir hastaneleri de bu yataklı tedavi kurumları anlamında bir tık daha üst hizmet anlayışını ortaya çıkarıyor. Allah'a hamdolsun bugün tek ve iki kişilik, banyosu, tuvaleti, kliması, televizyonu içinde olan yapıya dönüştük. İnsana yakışır hasta odalarıyla ve diğer servisleriyle gerçekten Avrupa'nın değil, dünyanın en kaliteli yataklı sağlık hizmetini vermeye çalışıyoruz. Avrupa'nın değil, dünyanın en kaliteli yataklı sağlık hizmetini vermeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Diğer taraftan Yozgat, Mersin, Isparta, Adana, Kayseri ve Elazığ'da son teknolojik cihazları, tıbbi donanımları, tek ve iki kişilik odalarının yanı sıra diğer servisleriyle adından söz ettiren şehir hastanelerinin yenilerinin hizmete açılmasına ilişkin çalışmaların hızla devam ettiği bildirildi.