2021 TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası şartları neler, kimler için geçerli?

Toplu Konut İdaresi TOKİ 2021 yılı yüzde 20 indirim kampanyası şartları neler? TOKİ indiriminden hangi gruptan, kimler, nasıl yararlanılır? TOKİ indirimi kimleri kapsayacak, başvurular nasıl yapılacak sorularının ayrıntılarını emlakpencerem.com farkıyla öğrenebilirsiniz.

2021 TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası şartları neler, kimler için geçerli?
Editör: Hakan A.
19 Nisan 2021 - 22:55 - Güncelleme: 19 Nisan 2021 - 22:57
Sosyal konut alanında Türkiye genelinde milyonları ev sahibi yapan TOKİ 2021 yılı kampanyalarına devam ediyor. TOKİ'den ev sahibi olan yüz binlerce vatandaş için yeni bir indirim fırsatı duyurulurken, TOKİ'den ev alanlar 2021 indirim kampanyası şartlarını, ödeme koşullarını, kampanya başlangıç ve sona erme süresini merak edip araştırıyor. İşte 2021 TOKİ %20 indirim fırsatı ayrıntıları ve bilmeniz gereken özel şartları.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri - 19 Nisan 2021 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, tarafından açıklanan TOKİ ile alakalı 2021 yüzde 20'lere varan indirim kampanyası resmi olarak duyuruldu.

Bakan Kurum resmen duyurdu! 2021 TOKİ indirim fırsatı başladı... 


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığı ile konut ve işyeri satın alan, taksit ödemeleri devam edenler için 2021 yılı indirim fırsat günleri başladı. TOKİ'den gayrimenkul satın alan ve hala taksitlerini ödemeye devam edenleri yakından ilgilendiren indirim kampanyasının ayrıntılarını TOKİ açıkladı. TOKİ 2021 indirim kampanyası kimleri kapsıyor, kimler bu kampanyadan faydalanabilecek?

2021 toki indirim kampanyası

Türkiye genelinde devlet eliyle alt gelir grubu başta olmak üzere orta ve üst gelir grubuna yapılan konut üretiminde en önemli görevi üstlenen TOKİ her sene uyguladığı indirim kampanyasını bir kez daha yapıyor. TOKİ her yıl 100 bin yeni konut kampanyası ile ev sahibi olmak isteyen dar gelirli aileleri kira öder gibi konut sahibi yapmaya devam ediyor. Merakla beklenen 100 bin sosyal konut 2021 kampanyası için geri sayım devam ederken, daha önce TOKİ'den ev sahibi olmuş yüz binlerce konut sahibine indirim fırsatı sunduğu indirim kampanyası resmen start aldı. 

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASINDAN KİMLER FAYDALANABİLECEK?


Her sene TOKİ tarafından taksitleri devam eden mülk sahipleri için uygulanan yüzde 20'lere varan indirim kampanyası bu yıl da devam ediyor. Taksitlerini ödeyen çok sayıda TOKİ sakini yoğun talep ettiği borcunu peşin ödeme seçeneği ile taksitlerini kapatmak isteyenlere yüzde 20 indirim olanağı sunuluyor. 2021 yılı için başlatılan TOKİ indirim kampanyasından bu yıl kimler faydalanacak merak konusu.

TOKİ'den Esnek Ödeme Fırsatı: %20 İndirim İmkanı

TOKİ tarafıdnan yapılan yazılı açıklamada 21 Nisan’da başlatılacak olan 2021 yılı %20 indirim kampanyası kapsamında bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da faydalanabileceği kaydedildi. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek.  

SON BAŞVURU NE ZAMAN?


Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Nisan – 28 Mayıs 2021 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Son başvuru tarihi 28 Mayıs tarihi itibariyle son bulacak.

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI ŞARTLARI NELER?

TOKİ'nin kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar kampanyanın şartlarını merak ediyor. Peki TOKİ yüzde 20 indiirm kampanyası 2021 şartları neler olacak? 
 
  • İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. 
  • Kampanyadan, TOKİ tarafından satışları 2019 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabiliyor. 
  • Ayrıca kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve işyeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacaktır. 
  • Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.
 

Daha fazla bilgi ve diğer tüm ayrıntıları TOKİ iletişim bilgileri sayfamızdan resi TOKİ irtibat bilgilerinden öğrenebilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum