2022'de açılacak! Antalya'ya 3. Havalimanı müjdesi

Turizm sezonunda ful kapasite çalışan Antalya, hava ulaşımında Türkiye'nin ikinci 3 havalimanı olan şehri olacak. Başkan Erdoğan, Antalya için 3. Havalimanı müjdesini verdi.

2022'de açılacak! Antalya'ya 3. Havalimanı müjdesi
Editör: Hakan A.
28 Ocak 2019 - 08:26

Türkiye'nin en büyük tatil şehri olan Antalya için üçüncü bir havalimanı için düğmeye basıldı. Müjdeyi ilk Başkan Erdoğan duyurdu. Antalya mitinginde önemli müjdeleri peş peşe sıralayan Başkan Erdoğan, 3. Havalimanı için tarih verdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Ocak 2019 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya toplantısında önemli projeler hakkında bilgiler verdi. Turizm sektörünün kalbi olan Antalya her sezon milyonlarca yerli ve yabancı misafirlerini ağırlarken, yeni havalimanı için çalışma başlatıldı. 2022 yılında açılacağını açıklayan Başkan Erdoğan, çalışmaların başlatıldığını duyurdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesine ait Tesis ve Hizmetlerin Toplu Açılış Törenine katılarak müjdeleri peş peşe açıklarken, Eğitimde, sağlıkta şehir hastaneleri ile büyümeyi sürdürdüklerinin altını çizen Başkan Erdoğan, Antalyaya yeni havalimanı projesi için ilk düğmeye basıldığını söyledi. Yeni Havalimanı ile alakalı ilk kez konuşan Başkan Erdoğan, “16 sene önce havalimanımızı ne haldeydi. Turistler geldiğinde burada ne kepazelikler oluyordu. Hemen anında havalimanını büyüttük. Şimdi Gazipaşa’yı yaptık. Şimdi 3. havalimanını hazırlıyoruz. Batı Antalya Havalimanı'nı yapmak için çalışmalara başladık. İnşallah 2022 yılına kadar tamamlayıp hizmete açmayı planlıyoruz. Türkiye’de, onca engel, saldırı sadece hızımızı kesti. Demokrasi ve kalkınma yolunda trenimizi raydan çıkarmaya çalıştılar ama başaramadılar. Şuanda yüksek hızlı trenler çalışıyor. 81 ilin tamamında üniversite var. Nerelerden nerelere geldik. Antalya’da 5 üniversite var. Yatırımlarımızı dev projelerimizi askeri alt yapımızı güçlendirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Antalya 3. havalimanı nereye yapılacak?

Merakla beklenen Antalya 3. Havalimanı projesinin nereye yapılacağı merak ediliyor. Antalya'nın batısına yapılacak 3'üncü havalimanı için Kaş ile Demre arasında süren yer tespiti tamamlandı. Havalimanı yapılacak arazi belirlendi. Antalya'nın Batı bölgesinde dev yatırımla 3'üncü yeni havalimanının inşasına yıl sonuna kadar başlanacak. Yabancı turistlerin rağbet gösterdiği Batı bölgesinde inşaa edilecek olan yeni havalimanı ile birlikte turizm ve ekonomiye büyük bir destek verilmiş olacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum