2023'e kadar 81 ilde 81 milyon metrekare Millet Bahçesi yapılacak

Konya'da bulunan Bakan Kurum, 2023 yılına kadar 81 ilde 81 milyon metrekare alan üzerinde Millet bahçesi yapılacağını açıkladı.

2023'e kadar 81 ilde 81 milyon metrekare Millet Bahçesi yapılacak
Editor: Hakan A.
08 Aralık 2019 - 11:52

Türkiye genelinde Millet Bahçelerinin yapımına büyük bir hızla devam ediyor. Konya'da törenler için bulunan Bakan Kurum, Millet Bahçeleri ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 8 Aralık 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'da (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Şehirlerin Kimliği, Kimliğin Geleceğe Taşınması ve Kültürel Etkileri" konulu panelde konuştu.

Toplam 22 ildeki ekolojik koridor çalışmalarının sürdürüldüğünü hatırlatan Bakan Kurum, "Ekolojik koridorların ilk örneğini Sultan Alaaddin döneminde Konya'da görüyoruz. Yine, Osmanlı'da ilk millet bahçesi Tanzimat Dönemi'nde Taksim'de açılmıştır. Konya'da da ilk millet bahçesi cennet mekan Sultan 2. Abdülhamid döneminde Konya Lisesi'nin bulunduğu yere yapıldı. İnşallah biz de bakanlık olarak 2023 yılına kadar 81 ilde 81 milyon metrekarelik alana yapacağımız millet bahçelerimizi halkımızın hizmetine sunacağız. Böylece, kişi başına düşen yeşil alan miktarımızı 8'den 15 metrekareye çıkaracağız. Konya'yı lojistik üssü yapacak büyük projeler gerçekleştiriyoruz. Konya 9 organize sanayi bölgesi ve 2 teknoloji geliştirme bölgesi ile gelişmiş bir sanayi altyapısına sahiptir. Bugün, bu tesislerde, son derece geniş bir sektörel alanda üretim yapıyoruz. 35 bin KOBİ, bin 500 ihracatçı firmamızla, 180 ülkeye ihracat yapıyoruz." dedi.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum